کاهش محبوبیت پوکمون گو در آمریکا

پوکمون گو با گذشت مدت کوتاهی از انتشارش به سرعت به پردرآمدترین برنامه آیفون در کشور آمریکا تبدیل شد. در واقع این بازی برای مدت 74 روز در صدر پردرآمدترین بازیهای آمریکا بود اما به نظر می‌رسد سلطه این بازی رو به پایان است. در این رابطه و طبق آماری که توسط Sensor Tower منتشر شده است، پوکمون گو دیگر در صدر جدول پردرآمدترین بازی‌ها قرار ندارد و جایگاه خود را به Clash Royale واگذار کرده است.

«74 روز پس از قرار گرفتن در رتبه نخست پردرآمدترین برنامه در اپ استور آمریکا، اکنون حضور این بازی در صدر این رده‌بندی به پایان رسیده است. این بازی جایگاه خود را به کلش رویال واگذار کرده که با آخرین آپدیت خود کاربران را به صرف هزینه‌های زیاد وادار کرده است.»

pokemon-go-top-grossing-comparison-640x466طبق آمار Sensor Tower، حضور 74 روزه پوکمون گو در صدر جدول پردرآمدترین بازی‌های آمریکا این بازی را در رده سوم بیشترین میزان حضور در رده نخست این جدول قرار می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌کنید Clash of Clans با اختلاف فاحش و با 347 روز حضور در رتبه اول بیشترین درامد در اپ استور، در صدر این جدول قرار دارد و Candy Crush Saga با 109 روز حضور در بالاترین رتبه نیز در رده دوم قرار دارد.

کلش رویال پیش از این 32 روز در صدر این جدول قرار داشته است بنابراین باید دید این بار تا چه حد می‌تواند در صدر باقی بماند و رکورد خود را افزایش دهد. همچنین قابل ذکر است که افت محبوبیت و کاهش درآمد پوکمون گو چندان هم دور از انتظار نبود، چراکه اخیراً اعلام شد 80% از کاربران پرداختی این بازی دست از پرداخت و انجام بازی کشیده‌اند بنابراین قطعاً این موضوع بر روی کاهش درآمد و سقوط این بازی مؤثر بوده است.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها