نسل جدید ماشین تایپ کوچک و تاشو پومرا (Pomera) روانه بازار می‌شود

پومرا (Pomera) نام خط تولید کامپیوترهای مینیمالیستی مخصوص تایپ است که یک شرکت ژاپنی به نام کینگ جیم (King Jim) آن را راه‌اندازی کرده است. مدل های مختلفی از این رایانه‌های کوچک در ده سال گذشته عرضه شده است، اما به طور کلی ایده‌ای که پشت طراحی این سری از محصولات بوده این است که دستگاه های با قابلیت حمل فوق العاده بالا، صفحه کلیدی بسیار مناسب و کاربردی، صفحه نمایش تک رنگ و طول عمر بالای باتری، تولید شود تا به راحتی هر چه تمام بتوانید آن را همواره در کنار خود داشته و هر زمان که نیاز به نوشتن متنی داشتید، بتوانید از این رایانه کوچک استفاده کنید. متن‌هایی را هم که در این دستگاه نوشته می‌شوند در نهایت می‌توان از طریق کد QR یا کارت میکرو اس دی، به تلفن همراه و یا رایانه شخصی خود انتقال دهید.

pomera dm30 - نسل جدید ماشین تایپ کوچک و تاشو پومرا (Pomera) روانه بازار می‌شود

جدیدترین مدل از ماشین تایپ پومرا DM30 نام دارد که قرار است ماه آینده در ژاپن عرضه شود و مانند سایر محصولات سری DM از یک صفحه کلید تاشو با طراحی بسیار جالب و مبتکرانه برخوردار است. صفحه نمایش این رایانه کوچک در اندازه 6 اینچ طراحی شده و سیستم آن نیز بر مبنای جوهر الکترونیک یا E Ink است. انرژی مورد نیاز این دستگاه نیز از طریق دو باتری AA تأمین شده و برای 20 ساعت می‌تواند دوام داشته باشد. تنها نکته‌ای که ممکن است برای خریداران خارج از ژاپن چندان خوشایند نباشد این است که احتمالاً صفحه کلید پومرا از طرح ژاپنی استفاده خواهد کرد و به همین خاطر برای کار کردن سریع با آن باید کمی تمرین کرده و به طراحی آن عادت کنید.

pomera dm30 keyboard - نسل جدید ماشین تایپ کوچک و تاشو پومرا (Pomera) روانه بازار می‌شود

پومرا DM30 قرار است از ماه نوامبر سال جاری میلادی با قیمت 55000 ین (معادل 499 دلار) به فروش برسد و البته کسانی که زودتر اقدام به خرید کنند می‌توانند از تخفیف ویژه برخوردار شده و این رایانه کوچک را با قیمت 38500 ین (معادل 349 دلار) تهیه کنند.

منبع theverge

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.