پورشه 918 اسپایدر‌‍‍‍، خشن و قدرتمند، حتی بدون درب موتور!

برای دسترسی به موتور پورشه کاررا GT می‌توانستید به راحتی درب موتور را باز کنید و موتور خودو را مشاهده کنید.
اما در مورد پورشه 918 اسپایدر اوضاع کمی متفاوت است! برای اینکه بتوانید موتور این خودرو را ببینید باید تمام بخش‌های عقب خودرو و همچنین سیستم تولید صدا را جدا کنید. در واقع حتی اگر به این ماشین دسترسی هم داشته باشید دیدن موتور این ماشین زیبا و قدرتمند کار آسانی نخواهد بود!
انتشار تصویری که در بالا می‌بینید بهانه‌ای شد تا کمی درباره این خودروی آلمانی برایتان بنویسیم!
تصویر بالا یک پورشه 918 اسپایدر را نشان می‌دهد که بخش عقب آن برای تعمیرات و جایگزینی بعضی از قطعات جدا شده اند.
پورشه 918 اسپایدر از یک موتور ۴.۸ لیتری هشت سیلندر به همراه دو موتور الکتریکی بهره می‌برد. حداکثر سرعتی برابر با 211 مایل بر ساعت (۳۴۰ کیلومتر بر ساعت) دارد و هنگامی که موتور بنزینی و موتورهای الکتریکی در حال فعالیت هستند، در مجموع قدرت شگفت انگیز ۸۸۷ اسب بخار را تولید می‌کند.

پورشه 918 اسپایدر‌‍‍‍

در مورد شتاب این خودرو و رسیدن از سرعت صفر به ۶۰ مایل بر ساعت (۹۶ کیلومتر بر ساعت) باید گفت که اعداد باورنکردنی هستند! پورشه 918 اسپایدر تنها ۲.۲ ثانیه نیاز دارد تا به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد!
همه‌ی این اعداد از دلایلی هستند که باعث می‌شوند دیدن موتور این خودرو جالب و هیجان‌انگیز باشد. البته از زاویه‌ای که این عکس گرفته شده است دیدن موتور کمی سخت به نظر می‌رسد که البته علت آن مهارت کم عکاس نیست! موتور این خودرو کمی پایین‌تر از حد معمول قرار گرفته است تا مهندسان پورشه بتوانند جعبه دنده هفت سرعته آن را در بالا قرار دهند و کاری کنند تا همه‌ی این اجزا کنار هم کار کنند.
از ظاهر زیبای خودرو هم نباید گذشت. تمام ویژگی‌های یک خودروی اسپرت در ظاهر این خودرو دیده می‌شود و با نگاه اول می‌توانید حدس بزنید که قرار است با چه سرعت و شتابی طرف باشید!
برای درک بهتر این موضوع که چه کارهایی از دست آلمانی‌ها ساخته است پیشنهاد می‌کنم ویدئوی زیر از برنامه تخت گاز را ببینید:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها