چگونه بهترین عکس پرتره‌ را با آیفون بگیریم؟

سری آیفون‌های جدید، یعنی آیفون 10 اس (iPhone XS) و نسخه‌ی مکس آن، و هم‌چنین آیفون 10 آر (iPhone XR) دارای قابلیت جدیدی هستند که با آن شما روی عکس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گرفته شده در حالت پرتره کنترل بیشتری دارید. به جای اینکه مجبور باشید با یک میزان ثابت از محو بودن یا Blur بک‌گراند کار کنید که اثر بوکه نیز نامیده می‌شود، این آیفون‌ها به شما اجازه‌ی ایجاد تغییر قبل و بعد از گرفته شدن عکس را می‌دهند.

حالا بیایید ببینیم که چگونه می‌توانیم عکسی با میزان دلخواه از اثر بوکه را ثبت کنیم.

بعد از گرفتن عکس

iphone-xs-max-portrait-mode-f4-5

در گوشی آیفون 10 اس، 10 اس مکس یا 10 آر خود عکسی که در حالت پرتره گرفته شده را باز کنید و دکمه‌ی Edit را بزنید. زمانی که عکس بعد از یک تا دو ثانیه لود شد، شما یک سری خط را زیر عکس با عنوان Depth یا عمق می‌بینید.

بالای این خط، عنوان f4.5 را می‌بینید. این برچسب نشان دهنده‌ی اندازه‌ی دیافراگم فعلی عکس است که «ضریب اف» هم نامیده می‌شود. هرچه ضریب کوچک‌تر باشد، تاری بیشتری در بک‌گراند عکس دیده می‌شود؛ برعکس این موضوع نیز صادق است. در این سه آیفون جدید، ضریب اف از 1.4 تا 16 قابل تغییر است.

adjust-portrait-mode

با استفاده از این اسلایدر، همان‌طور که در عکس‌های بالا می‌بینید، می‌توانید عمق مورد نظر خود را تعیین کنید. اثر این تغییر به صورت هم‌زمان دیده می‌شود و زمانی که به عمق دلخواه خود رسیدید، دکمه‌ی Done را لمس کنید.

قبل از عکس گرفتن

ios-12-1-adjustable-bokeh

اگر آیفون خود را به آی او اس 12.1 به روزرسانی کرده باشید، شما گزینه‌ای برای تنظیم ضریب اف قبل از گرفتن عکس می‌بینید. این به خصوص برای آزمایش ضرایب مختلف اف و دیدن عکس قبل از ثبت آن کارآمد است.

پروسه‌ی تنظیم اپ دوربین بسیار ساده است. اپ را باز کنید، حالت پرتره را انتخاب کنید، و سپس دکمه‌ی f که در عکس بالا نشان داده شده را لمس کنید. اسلایدری در کنار دکمه‌ی شاتر به نمایش در می‌آید که همانند فرآیند قبلی، برای تنظیم ضریب اف مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که به تنظیمات دلخواه خود رسیدید، دوباره دکمه‌ی اف را لمس کنید. هم‌اکنون عکس‌ شما آماده‌ی ثبت است.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها