چگونه در سفرها از لپ تاپ خود مراقبت کنید؟

یکی از مزایای مهم لپ تاپ، قابل حمل بودن آن است. افرادی که به سفرهای کاری فراوانی می‌روند معمولا لپ تاپ خود را به همراه می‌برند. حتی در صورتی که به قصد تفریح و استراحت نیز به سفر بروید احتمالا ترجیح می‌دهید که برای ارتباط بیشتر با دوستان و یا چک کردن ایمیلها کامپیوتر شخصی خود را به همراه داشته باشید. به همین دلیل محافظت از لپ تاپ در برابر خطرهای احتمالی اهمیت بسیار زیادی دارد. با نگهداری در جای مناسب و استفاده از نرم افزارهای حفاظتی، می‌توانید به میزان زیادی امنیت دستگاه خود را تامین کنید. در ادامه چند راه ساده که بهتر است در هنگام سفر به آنها توجه کنید را مرور کرده‌ایم، با دیجی رو همراه باشید.

1-آیا باید حتما لپ تاپ خود را به سفر ببرید؟ این امکان وجود ندارد که فایل‌های مهم خود را در یک فلش یا ‌هارد ریخته و از کامپیوتر موجود در کافی نت‌ها استفاده کنید؟


2-از یک محفظه قابل اطمینان و ایمن استفاده کنید. هیچ تفاوتی ندارد که از چه راهی سفر خود را انجام می‌دهید، لپ تاپ خود را باید همیشه در یک کیف محکم و ایمن قرار دهید تا در هنگام حمل و نقل آسیبی به آن وارد نشود. پیشنهاد می‌کنیم که از یک کیف دستی و یا کوله پشتی استفاده کنید تا بتوانید سایر وسایل خود را نیز در کنار لپ تاپ قرار دهید.


3-همیشه لپ تاپ خود را به همراه داشته باشید. هیچ گاه کامپیوتر خود را در فرودگاه، ایستگاه اتوبوس و یا ایستگاه قطار رها نکنید. در صورتی که با خودروی شخصی سفر می‌کنید نیز در مواقعی که قصد توقف برای بنزین زدن یا استراحت دارید همیشه لپ تاپ را در صندوق عقب خودرو قرار دهید تا توجه رهگذران به آن جلب نشود. حتما لپ تاپ خود را به اتاقی که در آن اقامت دارید برده و برای مدت طولانی در اتومبیل قرار ندهید. در محل‌های شلوغ کیف لپ تاپ را جلوی خود قرار دهید.


4-گرما و رطوبت. گرما و رطوبت زیاد می‌تواند باعث اختلال در عملکرد دستگاه شما شود.


5-از محافظ برق استفاده کنید. در برخی شهرها و کشورها مثل هند، حتما از دستگاه‌های محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات الکتریکی مشکلی برای دستگاه ایجاد نکند.


6-در درگاه‌های امنیتی فرودگاه‌ها لپ تاپ را دقیقا همزمان با حرکت خود در دستگاه چک کردن قرار دهید. به این ترتیب به محض اینکه از درگاه‌های امنیتی گذر کردید قادر خواهید بود تا لپ تاپ را دوباره بردارید.


7-پیش از رفتن به سفر از به روز بودن نرم افزارهای امنیتی خود مطمئن شوید. مطمئن باشید که ویروس کش شما کاملا به روز رسانی شده و فایروال سیستم فعال است.


8-اشتراک گذاری اطلاعات در شبکه‌های بی سیم را محدود کنید. پیشنهاد می‌کنیم هنگامی که از اتصال‌های اینترنت عمومی استفاده می‌کنید وارد حساب‌های کاربری خود نشده و تراکنش بانکی انجام ندهید.


9-از رمز عبور استفاده کنید. برای ورود به ویندوز و استفاده از فایل‌های مهم حتما از یک پسورد ایمن و مطمئن استفاده کنید.


10-دستگاه خود را بیمه کنید. برخی شرکت‌های بیمه ای در ایران خدمات لپ تاپ نیز ارائه می‌دهند و در صورت ضربه خوردن و یا دزدیده شدن دستگاه، خسارت شما را پرداخت خواهند کرد. البته این بیمه‌ها مدت زمان و سقف خسارتی محدودی داشته و قیمت بالایی دارند.


11-امنیت. در صورتی که به دنبال امنیت بیشتر در سفرهای خود هستید، می‌توانید از قفل‌های لپ تاپ یا سیستم‌های هشدار دهنده مثل Kensington استفاده کنید تا از حداکثر امنیت برخوردار باشید. به خاطر داشته باشید که این قفلها را همیشه در حالت فعال نگه دارید.

 

لینک کوتاه http://bit.ly/2NvcK3v
منبع wikiHow

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊