پلی استیشن 4 بالاخره وی یو را در خانه شکست داد!

در حالی که کنسول پلی استیشن 4 سونی توانسته تقریباً در تمام مناطق، رقیب هموطن خود یعنی وی یو (Wii U) را از لحاظ میزان فروش شکست دهد، اما تا به حال نتوانسته بود در کشور ژاپن به این موفقیت دست پیدا کند. در واقع وی یو در حال تبدیل شدن به پرفروش‌ترین کنسول نسل حاضر در خانه خود بود که بالاخره توسط پلی استیشن 4 از صدر جدول پایین کشیده شد.

این خبر جدید از آمار ارائه شده توسط کمپانی ژاپنی Media Create بدست آمده و طبق این آمار میزان کل فروش کنسول پلی استیشن 4 در کشور ژاپن تاکنون برابر 3.267 میلیون دستگاه بوده است. این در حالی است که وی یو نیز توانسته از ابتدای عرضه خود 3.265 میلیون دستگاه فروش داشته باشد و بدین ترتیب با اختلافی بسیار جزئی رتبه اول را به سونی واگذار کرده است.

پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و وی یوبه نظر می‌رسد کنسول وی یو دیگر توان جبران این عقب افتادگی را نداشته باشد، زیرا هنوز بازی‌های بزرگ زیادی برای پلی استیشن 4 در راه هستند در حالی که دارندگان کنسول وی یو تنها یک عنوان بزرگ را پیش روی خود می‌بینند. بازی‌هایی از قبیل پرسونا 5، فاینال فانتزی 15 و دراگون کوئست 11 در آینده‌ای نزدیک برای پلی استیشن 4 عرضه خواهند شد و بازی مورد انتظار طرفداران وی یو نیز نسخه‌ای جدید از مجموعه زلدا با نام Breath of the Wild می‌باشد.

البته هر دوی این کنسول‌ها در مقایسه با کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت فروش بسیار خوبی در ژاپن داشته‌اند و مثل همیشه کاربران این منطقه اصلاً روی خوشی به این کنسول غربی نشان نداده‌اند. جالب است بدانید که کل فروش ایکس باکس وان در ژاپن تنها 68,224 دستگاه بوده است که رقمی بسیار ناامیدکننده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع attackofthefanboy
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها