فلای تودی

بازی پابجی موبایل تاکنون چقدر درآمد داشته است؟

با وجود حواشی چند وقت اخیر و ممنوعیت پابجی موبایل (PUBG Mobile) در هند، این بازی طی چند سالی که از عرضه‌اش می‌گذرد، روند فوق العاده‌ای داشته است. پابجی یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در هر دو پلتفرم اندروید و آی او اس محسوب می‌شود و گزارش جدیدی که Sensor Tower منتشر کرده، گواهی بر این مدعاست. بر اساس این گزارش، بازی پابجی موبایل از زمان عرضه خود در سال 2018 تاکنون بیش از 3.5 میلیارد دلار درآمد کسب کرده که 500 میلیون دلار آن تنها در 72 روز گذشته اتفاق افتاده است!

به دنبال شیوع جهانی ویروس کرونا، شمار کاربران روزانه این عنوان بتل رویال صعودی چشمگیر داشته و درآمدزایی آن در اواخر ماه ژوئیه به 3 میلیارد دلار رسید. به طور کلی، این بازی در سال 2020، 198 میلیون بار دانلود شده و 1.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. گرچه احتمال دارد ممنوعیت پابجی موبایل در هند از نظر اقتصادی تأثیر منفی داشته باشد، اما Sensor Tower معتقد است که حذف فورتنایت (Fortnite)، اصلی‌ترین رقیب پابجی موبایل، از فروشگاه اپ استور اپل ممکن است باعث شود بخشی از این درآمد از دست رفته جبران شود.

درآمد ماهانه پابجی موبایل
درآمد ماهانه پابجی موبایل در طول یکسال گذشته

از نظر هزینه‌کرد در بازار اپلیکیشن‌ها، چین با بازی پابجی موبایل رتبه اول را در اختیار دارد و کاربران این کشور بیش از هر کشور دیگری در این بازی پول خرج کرده‌اند. هر چند که این بازی در خود کشور چین با عنوان دیگری عرضه شده تا مطابق با مقررات محلی این کشور باشد. نسخه چینی پابجی که Game for Peace نام دارد، درآمدزایی بسیار خوبی داشته و به تنهایی موفق شده تاکنون تقریباً 1.9 میلیارد دلار در اپ استور فروش داشته باشد! پس از چین، آمریکا با تأمین 13.6 درصد از کل درآمد پابجی در رده دوم قرار دارد و ژاپن هم با 5.5 درصد سوم است.

نسخه چینی پابجی موبایل با عنوان Game for Peace
نسخه چینی پابجی موبایل با عنوان Game for Peace

از حیث نصب‌های انجام شده نیز کشور هند با 28.8 درصد در رتبه اول قرار دارد. هر چند که اکنون با ممنوع شدن بازی در این کشور، مسلماً اوضاع به سرعت تغییر خواهد کرد. البته، شرکت PUBG در تلاش است تا با کنار گذاشتن کمپانی چینی Tencent به عنوان شریک خود در هند، نظر دولت‌مردان این کشور را جلب کرده و دوباره بتواند به روند خوب خود در دومین کشور پرجمعیت‌ جهان ادامه دهد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها