سوالات اساسی برای آنکه آیا باید از ویندوزفون به اندروید رفت یا خیر؟

خیلی از کاربران ویندوزفون همیشه این سوال در ذهنشان هست که چه دلایلی می‌تواند موجب شود تا از پلتفرم فعلیشان به اندروید مهاجرت نمایند. دیجی رو به نقل از یک استفاده کننده حرفه ای تلفن های هوشمند در این مطلب قصد دارد تا با جواب دادن به تعدادی سوال اصلی و اساسی در این زمینه، شما را در گرفتن تصمیم بهتر یاری کند. در ادامه با ما همراه باشید.

تغییر جبهه از ویندوز به اندروید آیا برای هر طرفدار ویندوز خیانت به حساب می‌آید؟

به نقل از نویسنده اصلی این مقاله که نزدیک به 5 سال می‌باشد دارای یک تلفن هوشمند ویندوزفونی و جدیداً ویندوز 10 است، هیچگاه او از رابط کاربری تلفن هوشمند خود خسته نشده ولی عدم توسعه و ارائه مناسب برنامه‌ها بر روی این پلتفرم، یکی از دغدغه‌های اصلی وی بوده است.

ویندوزفون دارای یک طراحی منحصر به فرد، عالی و کاملاً قابل اطمینان است که عملکرد مناسبی را به همراه دارد. اما همانطور که گفته شد، برای بسیاری از کاربران، تعداد اپلیکیشن‌ها مهم تر از این قضیه است که در این زمینه ویندوزفون از رقیب خودش اندروید به مراتب عملکرد ضعیف تری را داشته است.

 

چرا اندروید و آنکه از چه تلفنی استفاده می‌کنید؟

مدت زمان زیادی نیست که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنم. در گذشته به مدت 3 سال یک کاربر سیستم عامل آی او اس بودم که به جهت خسته شدن از رابط کاربری آن تصمیم گرفتم تا به ویندوزفون مهاجرت کنم. هرچند که رابط کاربری ویندوزفون به مراتب بهتر از آی او اس بود اما وقتی در حال حاضر به تلفن اندرویدی خودم نگاه می‌کنم، می‌بینم که کامل ترین انتخاب برای من و استفاده‌های مختلف من می‌باشد

چون از انتخاب همیشگی اندروید مطمئن نبودم بنابراین هزینه زیادی را جهت خرید یک تلفن هوشمند اندرویدی نکردم. با هزینه‌ای کمتر از 600 دلار یک تلفن نکسوس 5X با 32 گیگابایت حافظه داخلی خریداری کردم. انتخاب من از نکسوس به جهت ارائه بروزرسانی‌های متعدد گوگل برای تلفن اختصاصی اش بود.

 

آیا از تمامی اپلیکیشن‌ها لذت می‌برید؟

حقیقتاً خیر. در حال حاضر اکثر اپلیکیشن‌های ضروری مایکروسافت مانند مجموعه نرم افزاری آفیس بر روی اندروید موجود است. بنابر این من می‌توانم با کوچ به اندروید، از همان اپلیکیشن‌های مورد نیاز خودم در ویندوزفون نیز استفاده کنم.

 

بهترین قسمت اندروید کجاست؟

خیلی ساده اگر بگویم محبوبیت آن است. شاید من خیلی این سیستم عامل را درک نکنم اما این نکته را می‌دانم که تمامی سرویس‌های مدنظر کاربر به راحتی و بدون کوچکترین استرسی در دسترس کاربرانش قرار می‌گیرد. این مثبت ترین جنبه‌ی تعویض من و مهاجرتم به اندروید بوده است.

 

چه چیزی از ویندوزفون وجود دارد که شما را دلتنگ خودش کند؟

هیج ویجتی نمی‌تواند جایگزین صفحه نخست و کاشی‌های زیبای ویندوزفون شود به خصوص اگر دستگاه شما مجهز به آخرین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت، ویندوز 10 باشد.

در ویندوزفون به خصوص در ویندوز 10 سازگاری بالایی بین المان‌های بصری این سیستم عامل قابل مشاهده می‌باشد. ولی نمی‌توان هماهنگی خاصی را در سیستم عامل اندروید یافت کرد. هرچند که در نسخه‌های جدیدتر همه چیز بهتر از گذشته شده است اما هنوز هم اندروید راه طولانی را برای پیمودن در پیش روی خود دارد.

از دیگر نکاتی هم که می‌توان به آن اشاره کرد، پیمایش اندروید است که گاهی عملکرد خوبی نداشته و نمی‌توان آن لطافت ویندوزفون را در آن دید.

 

و در انتها آیا دوباره به ویندوزفون بازخواهید گشت؟

من هنوز هم تقریباً هر روز از ویندوز 10 استفاده می‌کنم و دوست ندارم که به طور کامل از این پلتفرم مهاجرت کنم اما آن چیزی که من را برای استفاده از اندروید هیجان زده می‌کند، دیدن تغییرات آن در دراز مدت تا زمان عرضه اندروید‌های 7 به بالا است.

منبع neowin
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.