تکنولوژی شارژ سریع 4.0 به صورت رسمی معرفی شد

تکنولوژی شارژ سریع 4.0 به صورت رسمی معرفی شد

با فاصله چندماه تا عرضه عمومی و در دسترس قرار گرفتن آن برای کاربران، کوالکام به صورت رسمی از چیپست بالا رده اسنپ دراگون 835 رونمایی کرد.

علاوه بر این، در کنار اسنپ دراگون 835 کوالکام همچنین از یک تکنولوژی جدید رونمایی کرد که می‌تواند شرایط را در دنیای گوشی‌های هوشمند دگرگون کند و آن هم تکنولوژی شارژ سریع 4 (QuickCharge 4.0) است.

تکنولوژی جدید شارژ سریع 4.0 پروسه شارژ شدن دیوایس را تا 20 درصد سریعتر می‌کند و بهره وری را نیز 30 درصد افزایش می‌دهد. همچنین این تکنولوژی با USB نوع C و USB-PD سازگاری دارد.

quickcharge-4-0-facts1در مقایسه با تکنولوژی شارژ سریع اولیه، نسخه جدید 4.0 معادل 2.5 برابر پیشرفت داشته و تدابیر امنیتی مهمی در رابطه با محافظت از سلامت باتری به آن اضافه شده است که می‌توان به محافظت در مقابل ولتاژ بیش از حد، جریان بیش از حد و چهار سطح از دمای بیش از حد اشاره کرد. پس از اتفاقات پیش آمده برای گلکسی نوت 7 و انفجار این دیوایس، اکنون خوشحال کننده است که می‌بینیم اقدامات لازم جهت پیشگیری از مشکلات باتری در این تکنولوژی انجام گرفته است.

کوالکام همچنین عبارت «5 دقیقه شارژ، 5 ساعت زمان اضافی برای استفاده از گوشی هوشمند در اختیار شما می‌گذارد.» را به صورت هوشمندانه به عنوان شعار تبلیغاتی این تکنولوژی در نظر گرفته است.

quickcharge-4-0-factsیک ویژگی دیگر که در تکنولوژی شارژ سریع 4.0 تعبیه شده تشخیص هوشمند نوع و کیفیت کابل شارژر است که یک گام مهم و کلیدی برای ارائه قدرت کافی به باتری و اضافه بار نشدن مدارها است. کوالکام همچنین تکنولوژی Battery Saver خود را نیز به‌روزرسانی کرده است تا با استفاده از شارژ قدم به قدم اطمینان حاصل کند که باتری گوشی پس از 500 چرخه شارژ 80 درصد از شارژ اصلی خود را حفظ می‌کند.

کوالکام می‌گوید این محافظت «در سطوح مختلف و در تمام طول فرآیند شارژ اجرا می‌شود تا میزان ولتاژ، جریان و دما دقیق‌تر محاسبه شود و از باتری، سیستم، کابل‌ها و متصل کننده‌ها محافظت شود.»

تاریخ عرضه تکنولوژی شارژ سریع 4.0

طبق گفته کوالکام، این تکنولوژی اواخر سال جاری در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد و اولین اسمارت فون هایی که از این ویژگی بهره می‌برند در نیمه نخست سال 2017 روانه بازار خواهند شد.

quickcharge-4-0-facts2

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar