آی پینز

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند!

مناطق متروکه و سوت و کوری که هیچ‌کس به آن‌ها قدم نمی‌گذارد، همیشه لوکیشن مناسبی برای فیلم‌برداری فیلم‌های ترسناک بوده که غالب این فیلم‌ها نیز از وجود ارواح خبیسه و یا موجودات عجیب و غریب در این مناطق خبر می‌دهند! ممکن است برای لحظاتی فکر کنید که چنین جاهایی اصلاً وجود خارجی ندارند اما ما اینجاییم تا به شما بگوییم شهرهایی در سرتاسر دنیا وجود دارند که به دلیل عدم سکونت مردم به شهر ارواح مشهور شده‌اند. این مکان‌‎های متروکه به قدری ترسناک هستند که برخی معتقدند در گذشته‌های دور توسط ارواح تسخیر شده‌اند. امروز با ما در دیجی رو همراه شوید تا شما را با 25 منطقه که به شهر ارواح معروف شده‌اند آشنا کنیم.

1- سنترالیا واقع در ایالت پنسلوانیا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 1
شهر سوزان سنترالیا واقع در پنسلوانیا

اینطور که پیداست ذخایر زغال سنگ زیرزمینی این شهر در سال 1962 به دلایل مرموز و نامعلوم آتش‌گرفت. زغال سنگ شعله‌ور شده که در معرض اکسیژن قرار بگیرد تا سالیان سال به سوختن ادامه می‌دهد؛ نکته اصلی این است که حتی امروزه هم داخل شهر سنترالیا همچنان در حال سوختن بوده و زمین این ناحیه را تکه تکه کرده است.

2- پریپیات واقع در اوکراین

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 2
پریپیات؛ شهر متاثر از حادثه چرنوبیل در اوکراین

این شهر اوکراینی در منطقه‌ای بسیار نزدیک به فاجعه چرنوبیل سال 1986 قرار گرفته است. در آن زمان چرنوبیل که مملو از اشعه‌های مضر هسته‌ای بود، از بقیه دنیا جدا شده و برای چندین دهه در حال فاسد شدن رها شد. پریپیات که در نزدیک این واقعه قرار داشت هم از این ماجرا بی‌تاثیر نماند و تمامی اهالی و ساکنین این منطقه مجبور به تخلیه سریع شهر شدند. برخی از آرتیست‌های خیابانی و کاوشگران این روزها به اکتشاف و کاوش در مناطقی از این شهر که سطح تابش در آن کاهش یافته می‌پردازند. اما نکته حائز اهمیت این است که ماندن در پریپیات آن هم به مدت طولانی برای بدن انسان بسیار مضر بوده و سلامتی او را به خطر می‌اندازد.

3- اورادور سور گلن واقع در فرانسه

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 4
روستای اورادور سور گلن در فرانسه

اورادور سور گلن منطقه‌ای روستایی در فرانسه است که بقایای آن، به عنوان نشانه اعمال شیطانی اعضای اس اس نازی که در طول جنگ جهانی دوم انجام می‌دادند، به یادگار مانده است. گفته می‌شود آلمانی‌ها در تاریخ 10 ژوئن سال 1944 در اورادور سور گلن تقریباً چشم تمامی مردم را از کاسه درآوردند و بیش از 600 مرد را به ضرب گلوله کشتند. زنان و کودکان در این دوران در داخل کلیساهای محلی زنده زنده سوازنده شدند و تنها آوارهای خاکستر شده و بناهای ویران این منطقه از آن دوران برجای مانده است. دولت فرانسه از عمد این روستا را بدون بازسازی به حال خود رها کرد تا شهادتی برای جنایت صورت گرفته در آن زمان باشد.

4- ایسلا د لاس مونکاس واقع در مکزیک

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 5
ایسلا د لاس مونکاس؛ شهر ارواح از نوع عروسکی!

ایسلا د لاس مونکاس که به “جزیره عروسک‌ها” معروف است، داستانی ترسناک درست همانند سناریو یک فیلم خوفناک دارد. این جزیره مکزیکی در دریاچه Teshuilo قرار گرفته و به بخاطر مردی به نام دون ژوالیان سانتانا (Don Julian Santana) حالا محل زندگی صدها عروسک به دار آویخته و پوسیده است! ماجرا از جایی شروع می‌شود که دختری در دریاچه Teshuilo غرق می‌شود و سانتانا نیز تصمیم می‌گیرد برای ادای احترام به او تمامی جزیره را پر از عروسک‌های آویزان کند. گفته می‌شود خود این فرد هم در سال 2001 در همین دریاچه خودش را غرق کرد.

5- اوکپولند در کره جنوبی

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 6
اوکپولند، در گذشته یکی از مشهورترین شهربازی‌های آسیا را در خود گنجانده بود اما می‌توان گفت که این منطقه در یک شب تبدیل به شهر ارواح شد! داستان از آن جایی آغاز می‌شود که چرخ دستی یک ارابه اردک نما از ریل خارج شده و باعث مرگ یک دختر در سال 1999 می‌شود. گفته می‌شود ماجرا به همینجا ختم نشده و حداقل یک نفر دیگر هم به همین شکل در دهه 90 جان خود را از دست می‌دهد اما با این حال باز هم این پارک به فعالیت خود ادامه می‌داد تا جایی که مالک آن بعد از مرگ فرد دوم ناپدید شده و سپس پارک به طرز وحشتناکی خراب شد.

6- تاورقا در لیبی

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 7
جنگ و نزاع بی پایان در تاروقای لیبی

داستان تاورقا که هم اکنون به شهر ارواح معروف است بوی جنگ و شورش می‌دهد. باور به این است که ساکنین این شهر در لیبی به رژیم قذافی کمک کردند و به همین دلیل هم توسط نیروهای مخالف از شهر رانده شدند. قذافی در سال 2011 سرنگون و کشته شد اما جالب است بدانید هنوز هم به ساکنین سابق این شهر اجازه بازگشت به خانه‌های اصلیشان داده نمی‌شود. اخیراً صحبت‌هایی در خصوص این‌که این افراد به تاورقا برگردند شده اما همچنان نیروهای نظامی از این منطقه حفاظت کرده و اجازه ورود به آن را نمی‌دهند.

7- بودی واقع در کالیفرنیا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 8
شهر بودی در کالیفرنیا

شهر بودی در واقع به عنوان یک منطقه وحشی در غرب ایالت کالیفرنیا شناخته می‌شود. در حال حاضر هزاران سالن مشروب فروشی، معدنچی و سارق این شهر را اشغال کرده‌اند و همین باعث شده تا بودی این روزها به منطقه‌ای متروک و ترسناک برای زندگی تبدیل شود. در زمان‌های گذشته، پیش از این‌که شهر در اختیار این افراد قرار بگیرد مردم کسب و کار پر رونقی در بودی داشتند اما بروز دو آتش سوزی باعث شد تا آسیاب‌های بزرگ آن بسوزد؛ در نهایت تجارت این منطقه متوقف شد و مردم مجبور شدند تا این شهر را ترک کنند. حالا همگان بودی را به عنوان یک شهر ارواح آمریکایی می‌شناسند.

8- کاهوبا در آلاباما

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 9
کاهوبا؛ شهری که طبیعت آن را بلعید!

کاهوبا را در گذشته به عنوان اولین پایتخت آلاباما می‌شناختند؛ تا این‌که 46 سال بعد این ناحیه توسط طبیعت شکار شد! سیل عظیمی کاهوبا را فرا گرفت و باعث شد تا به تدریج این منطقه درست شکل اولیه خود را گرفته و به یک ناحیه بیابانی تبدیل شود. علاوه‌بر این کاهوبا با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه شد و امروزه از این شهر ارواح به عنوان یک محل تاریخی باستانی در آمریکا یاد می‌شود.

9- پیرامیدن، نروژ

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 10
مجسمه لنین واقع در پیرامیدن

پیرامیدن، شهری متروکه است که در ناحیه خط قطب شمال واقع شده است. در گذشته‌ها مردم این شهر به کار معدن‌گری مشغول بودند که در طول جنگ جهانی دوم به نقطه اوج شکوفایی خود رسید اما زمانی‌که این منطقه در دهه 1990 به اتحاد جماهیر شوروی پیوست، فرو پاشی آن آغاز شد. اما قضیه به همینجا ختم نشده و با برخورد هواپیما در پیرامیدن، تعدادی از ساکنین آن کشته شدند همین باعث شد تا وضعیت این شهر ناپایدارتر شود. در نهایت ساکنین آن در سال 1998 این شهر نروژی را ترک کردند اما گویی هنوز هم مجسمه‌ای از لنین از پیرامیدن محافظت می‌کند..!

10- تیندوچنگ واقع در چین

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 11
پاریس کوچک و زیبای آسیایی واقع در تیندوچنگ چین

کمی آن‌ طرف‌تر در آسیا، تیندوچنگ به یکی از عجیب‌ترین شهرهای لیست امروز تبدیل شده است! گفته می‌شود که این شهر در واقع نسخه کامل از پایتخت فرانسه است؛ به همین دلیل هم به آن پاریس کوچک لقب داده‌اند. در حال حاضر این شهر ظرفیت 10 هزار نفر را دارد اما جالب است بدانید که تعداد کمی از افراد در تیندوچنگ زندگی می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا از این منطقه هم به عنوان شهر ارواح یاد شود.

11- فوردلندیا واقع در برزیل

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 12
نمایی از شهر زیبای فوردلندیا

شخصی به نام هنری فورد، شهر فوردلندیا در برزیل را خریداری کرده و آن را به امید تبدیل کردن به بهشت کارگران و ایجاد لنگرگاهی برای تجارت در آمریکای جنوبی، ساخته است. متاسفانه آن مقدار کائوچویی که هنری فکر می‌کرد می‌تواند از جنگل‌های آمازون استخراج کند، هیچ‌گاه به واقعیت تبدیل نشد و همین موضوع باعث شد تا درختان این منطقه بیمار شوند. کارگران در فوردلندیا چندین بار به دلیل عدم تامین مواد غذایی مناسب و همچنین تبعیض نژادی دست به شورش زدند!

12- دشت سالزبری واقع در ویلتشایر انگلستان

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 13
نمایی از کلیسای باقی مانده در دشت سالزبری

دشت سالزبری شامل چند ناحیه است که در جنگ جهانی دوم به عنوان مناطق آموزشی دفاعی و نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. به روستاییان این نواحی گفته شد که سالزبری را به منظور ایجاد فضا و استفاده نظامی سریعا تخلیه کنند و بعد از پایان جنگ هم به هیچ‌کس اجازه بازگشت داده نشد. با این وجود هم اکنون به بازدیدکنندگان این امکان داده می‌شود تا از این شهر ارواح و متروک دیدن کنند.

13- دولرسهایم واقع در استرالیا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 14
نمایی از شهر دولرسهایم در استرالیا؛ خانه اجدادی آدولف هیتلر

نام دولرسهایم برای اکثر مردم ناشناخته به نظر می‌رسد اما جالب است بدانید این شهر در واقع منطقه مهمی از تاریخ آدولف هیتلر را در خود جای داده است. بعد از این‌که استرالیا تحت تسلط آلمانی‌ها قرار گرفت، هیتلر دستور داد تا خانه اجدادی والدنیش را نابود کنند. دلیل این کار او مانند یک راز، همیشه ناشناخته باقی ماند اما برخی معتقدند که این حرکت هیتلر در واقع تلاشی برای سرپوش گذاشتن روی داستان زندگی این فرد شرور و ظالم بوده است.

14- سیکس فلگز نیواورلئان واقع در لوئیزیانا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 15
نمایی از پارک باقی‌مانده در سیکس فلگز نیواورلئان

درست زمانی‌که در سال 2005 طوفان کاترینا در نیواورلئانز رخ داد، بیش از صدها نفر انسان به دلیل ویرانی‌های گسترده ناشی از این طوفان و جاری شدن سیلاب‌ها آواره شدند. با وجود اینکه اقدامات زیادی برای جلوگیری از آب گرفتی در سطح شهر انجام شده بود اما هیچ کدام موفقیت نبوده و در نهایت سدهای ایجاد شده شکستند و مناطقی مانند سیکس فلگز نیواورلئان کاملا غرق شده و به حال خود رها شد. در حال حاضر از این شهر تنها قسمت‌های پوسیده و متروک باقی مانده است.

15- بلوویل در فلوریدا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 16
نمایی از بقایای موجود در بلوویل فلوریدا

مزرعه بلوویل در فلوریدا به وجود آسیاب قند بسیار معروف است. این منطقه در طول جنگ سمینول دوم با خاک یکسان شد. با این وجود املاک ویران شده، آسیاب‌ها و محل نگه‌داری برده‌ها همچنان در ناحیه بلوویل باقی مانده و از آن محافظت می‌شود.

16- کراکو در ایتالیا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 17
کراکو؛ شهر باستانی و زجردیده ایتالیا

کراکو نام روستایی در ایتالیاست که در قرون وسطا ساخته شد و طی سالیان زیاد پیشرفت‌های چشمگیری داشت. کراکو جنایات و آفات زیادی را دید اما با این حال تا به الان باقی مانده است و توسط مادر طبیعت حفظ شده است.

17- جزیره هاشیما واقع در ژاپن

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 18
هاشیما؛ جزیره ارواح در ژاپن!

درست مانند سایر شهر ارواح که در لیست امروز معرفی کردیم، جزیره هاشیما نیز زمانی در نقطه اوج و شکوفایی قرار داشت اما به دلیل این‌که معادن آن از هم فروپاشیده شدند در نهایت خالی از سکنه شد. جالب است بدانید قبل از بروز این حادثه جزیره هاشیما یکی از پرجمعیت‌ترین مکان‌های چین بود اما اکنون به یکی از جذاب‌ترین شهرهای خالی از سکنه تبدیل شده است!

18- ایستگاه بوکور هیل در کامبوج

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 19
باقی‌مانده از بوکور هیل در کمبوج

کامبوج یکی از کشورهای همیشه آشفته است که همواره تحت الشعاع نیروهای نظامی خارجی و داخلی قرار گرفته است. در ابتدا توسط استعمارگران فرانسوی ایجاد شد تا از بردگان کامبوجی استفاده شود. سپس توسط این استعمارگران رها شده و بار دیگر توسط خمرهای سرخ تصرف شد. در نهایت آن‌ها نیز این منطقه را ترک کردند و حالا این شهر به یکی از شهرهای خالی از سکنه در لیست دیجی رو تبدیل شده است!

19- کالج سنت مری واقع در مریلند

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 20
نمایی از مریلند

از کالج سنت مری با عنوان “خانه جهنم” نیز یاد می‎شود. این کالج در گذشته مورد آتش‌سوزی قرار گرفت اما دلیل این آتش‌سوزی همیشه مبهم باقی ماند. در زمان آتش گرفتن این کالج، مسئولین امکانات خود را به مکان دیگری در نزدیکی محل پیشین انتقال دادند اما ویرانه‌های ساختمان قبلی همچنان پابرجاست.

20- شهر کلون والد در هنگ کنگ

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 20
نمایی از شهر کلون والد در گذشته

این شهر در زمان‌های گذشته پناهگاه بیش از 33 هزار مهاجر و خانه به دوش بوده اما حالا خالی از سکنه بوده و کاملاً متروک شده است. متاسفانه زمانی‌که هنوز در این شهر افراد ساکن بودند یکی از مراکز پر هرج و مرج، بی‌قانون و جنایت و مواد مخدر بود اما بعد از چند دهه توسط خود دولت چین تخریب شد. هم اکنون باقی‌مانده‌هایی از این شهر همچنان وجود دارد.

21- آگدام واقع در آذربایجان

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 21
آگدام؛ قربانی نزاع ارمنستان و آذربایجان شد

روزگاری ارمنستان و آذربایجان سر آگدام نزاع و درگیری داشتند. این دو ملت برای این‌که کنترل این منطقه را در دست بگیرند به شدت با یکدیگر جنگیدند و همین موضوع باعث شد تا آگدام به طور کامل نابود شود.

22- اپکون واقع در آرژانتین

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 22
ویرانه‌های باقی مانده از شهر اپکون

اپکون در گذشته به عنوان یک منطقه زیبا و ساحلی شناخته می‌شد که چشمه‌های تفریحی و استراحتگاه داشت؛ اما متاسفانه تمامی این زیبایی‌ها در یک صانحه طوفان شدید و بارش سیل و باران سهمگین نابود شد.

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 23
نمایی از جزیره پووگلیا در ایتالیا

23- پووگلیا واقع در ایتالیا

جزیره پووگلیا یکی از عجیب‌ترین مناطق لیست امروز است چراکه از این ناحیه برای قرنطینه بیماران جسمی و بیماران روانی استفاده می‌شد. در گذشته از ترس این‌که بیمار‌ی‌هایی مانند طاعون و همچنین جرم و جنایت در سرزمین اصلی همه‌گیر شود، افرادی که چنین شرایطی را داشتند به این جزیره فرستاده و در آنجا رها می‌کردند.

24- کلمانسکاپ واقع در نامیبیا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 24
بقایای شهر کلمانسکاپ که روزی معدن استخراج الماس بود

شهرهای زیادی به دلیل اتمام معادن به شهر ارواح تبدیل شدند که کلمانسکاپ نیز جز همین دسته قرار می‌گیرد. جالب است بدانید به مدت 40 سال از معادن این شهر الماس استخراج می‌شد و با تمام شدن منابع آن به طبع شهر نیز توسط مردم تخلیه شد چراکه هدف اصلی از ساخت کلمانسکاپ استخراج منابع الماس آن بود.

25- باناک واقع در مونتانا

معرفی 25 شهر خالی از سکنه جهان که تبدیل به شهر ارواح شده‌اند 25
باناک؛ شهری در مونتانا که جنایت‌های زیادی به خود دیده است

باناک نام یک شهر قدیمی در مونتاناست که توسط یک گروه خطرناک فرمانروایی می‌شد. هنری پلامر کلانتر شهر باناک بود که حالا به عنوان نماد ریاکاری و خطر در غرب شناخته می‌شود. در نهایت کار این شهر به خاطر بی‌قانونی بیش از حد، به پایان رسید و در حال حاضر کسی در آن زندگی نمی‌کند.

منبع Rd
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
4 ماه قبل

جالب و ترسناک….