رکورد حل مکعب روبیک به 4.22 ثانیه رسید! [تماشا کنید]

همگی شما حتماً با مکعب روبیک آشنایی دارید؛ مکعبی که هر وجه آن به یک رنگ بوده و با چرخاندن این وجه‌ها یک معمای جالب شکل می‌گیرد و برای مرتب کردن دوباره آن باید حسابی فسفر بسوزانید! اکثر ما برای تکمیل تنها یک وجه این مکعب به مشکل بر می‌خوریم اما به تازگی شخصی به نام فلیکس زمدگز (Feliks Zemdegs) توانسته مکعب روبیک را تنها در عرض 4.22 ثانیه حل کرده و رکورد جهانی این کار را به نام خود ثبت کند!

مکعب روبیک یک پازل مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی این وسیله “مکعب جادویی” است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده‌ است. این اسباب بازی در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده آن به “مکعب روبیک” تغییر نام یافت و برنده جایزه ویژه بهترین پازل جهان در آلمان شد و گفته شده پرفروشترین اسباب بازی جهان با ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد است!

رکورد جهانی مکعب روبیک مرتب در حال بهبود است و با توجه به اینکه این رکورد دیگر به مرز غیر قابل باوری نزدیک شده بود، کسی فکرش را نمی‌کرد که دوباره این رکورد جابجا شود. اما این اتفاق افتاد و فلیکس زمدگز جوان که تنها 22 سال سن داشته و در کشور استرالیا سکونت دارد، موفق شد در رویداد Cube For Cambodia 2018 که روز گذشته در ملبورن استرالیا برگزار شد، رکورد جهانی را دوباره بهبود داده و به زمان باورنکردنی 4.22 ثانیه برساند.

فلیکس زمدگز پیش از این نیز چندین بار موفق به دریافت جایزه رقابت‌های جهانی مکعب روبیک شده بود. او حتی در سال 2016 با ثبت رکورد 4.73 ثانیه نام خود را به عنوان سریع‌ترین حل کننده روبیک به ثبت رساند که البته بعدها این رکورد توسط پاتریک پونس (Patrick Ponce) آمریکایی شکسته شد. حال زمدگز دوباره برگشته و باز هم نام خود را در صدر جدول قرار داده است. در ادامه می‌توانید لحظه ثبت این رکورد را در وب سایت دیجی رو مشاهده کنید:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها