تشکیل کمپین روسی سلفی ایمن (Safe Selfie)

بالا رفتن میزان حوادثی که در هنگام گرفتن عکس های سلفی در موقعیت های خطرناک رخ می دهد و افزایش شمار کشته ها و مجروحان این حوادث باعث شده است تا اخیرا کمپینی در روسیه ایجاد شود که هدف آن آموزش تهیه عکس های سلفی با رعایت اصول ایمنی می باشد.

تب عکس برداری سلفی در تمام نقاط جهان همه گیر شده است ولی این طور که به نظر می رسد، کاربران روسی برای تهیه این نوع عکس ها خطرات بیشتری را به جان می خرند. بر اساس گزارش BBC، میزان مرگ ها و مجروحیت هایی که در حین گرفتن عکس های سلفی در روسیه رخ می دهد بیشتر از سایر کشور ها بوده و برای کاهش این مقدار و جلوگیری از تلفات و صدمات بیشتر اخیرا کمپینی در این کشور تشکیل شده است.

انتشار بروشوری درباره سلفی های خطرناک

خبرگذاری روسی TASS گزارش داده است که امسال بیش از 10 مورد مرگ و 100 مورد مصدومیت در حین تهیه عکس های سلفی توسط افراد به ثبت رسیده است. حال پلیس این کشور تصمیم گرفته تا بروشوری را منتشر کرده و در آن به دانش آموزان توصیه های ایمنی عمومی را در مورد عکس های سلفی خطرناک یادآوری کند.

Safe Selfie Russiaدر این بروشور تصویری منتشر شده که در کنار آن نوشته شده “تهیه یک سلفی جالب می تواند به قیمت زندگی شما تمام شود” و در آن یک سری تابلو ها مانند تابلو های راهنمایی و رانندگی به چشم می خورد که این بار نه برای رانندگان بلکه به منظور نشان دادن موقعیت های خطرناک در گرفتن عکس های سلفی می باشد. البته تعدادی از تابلو هایی که در این تصویر طراحی شده اند بر مبنای حوادث واقعی بوده و اتفاق هایی از این دست قبلا در روسیه رخ داده اند.

حوادث ناگوار مزتبط با سلفی باعث شکل گیری کمپین آگاه سازی عمومی شده است

هدف کمپین تشکیل شده این است که مردم را از گرفتن عکس های سلفی در موقعیت های خطرناک منصرف نماید. همچنان که شعار این کمپین می گوید: “حتی میلیون ها لایک در شبکه های اجتماعی نیز ارزش زندگی و سلامتی شما را ندارد”.

یکی ار مقامات رسمی روسیه به نام Yelena Alekseyeva در این باره گفته است:

“در کنار تمام مزایایی که زندگی مدرن برای ما داشته است خطرات جدیدی نیز شکل گرفته اند. ما می خواهیم به شهروندان یادآوری کنیم که عطش گرفتن لایک بیشتر در شبکه های اجتماعی می توانند حتی به مرگ آن ها منجر شود”

در کنار این اقدامات، افسران پلیس روسی نیز با حضور در مدارس مختلف این کشور اقدام به آموزش نحوه صحیح و ایمن تهیه عکس های سلفی می نمایند. در این بین از عموم مردم نیز دعوت شده است تا با به اشتراک گذاشتن موقعیت های خطرناک تهیه عکس های سلفی در بخش ویژه ای که در وب سایت وزارت امور داخلی این کشور ایجاد شده است، به این طرح کمک نمایند. آن ها همچنین می توانند طراحی های خود را در ارتباط با همین موضوع به وب سایت مذکور ارسال کنند.

valuewalk

لینک کوتاه http://bit.ly/2DlNR5l

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط