شش حقیقت درباره عشق که دانستن آن‌ها شما را افسرده خواهد کرد!

با نزدیک شدن به روز ولنتاین همه جا صحبت از عشق و احساسات و روابط رمانتیک است. اما حقیقت درباره عشق چیست؟ عشق همیشه هم زیبا و افسانه‌ای نیست، بسیاری افراد در زندگی خود شکست‌های عاطفی و تنهایی را تجربه می‌کنند و یا رابطه با کسانی را تجربه می‌کنند که اصلا برای هم ساخته نشده‌اند. این مسائل و ضربه‌های روحی می‌تواند منجر به استرس و اضطراب و دور ماندن از اهداف زندگی و حتی آسیب‌های جسمی و فیزیکی شود. در این مقاله از دیجی رو ما چند حقیقت درباره عشق را که دانستن آن‌ها ممکن است باعث افسردگی و ناامیدی شما شود بیان خواهیم کرد.

1. از بین رفتن روابط می‌تواند به شکست‌های احساسی بدتری منجر شود

وقتی کسی در یک رابطه شکست می‌خورد و تنها می‌شود دچار مشکلات روحی موقتی خواهد شد که کاملا طبیعی است. اما مطالعات دانشمندان نشان داده است که بیرون رفتن و طرد شدن از یک رابطه باعث می‌شود افراد جذب کسانی شوند که آن‌ها را طرد می‌کنند و این مساله می‌تواند منجر به وابستگی‌های شدید و بیمارگونه در آن‌ها شود.

2. در هر 13 ثانیه یک زوج در آمریکا برای طلاق اقدام می‌کنند

حتما شما هم می‌دانید که آمار طلاق در ایالات متحده بسیار بالا است اما جالب‌تر آن است که بدانید در هر 13 ثانیه یک زوج در این کشور درخواست طلاق می‌دهند. پیش بینی‌ها حاکی از آن است که این آمار در آینده هم رو به رشد خواهد بود چون هر زمان که رشد اقتصادی مثبت باشد آمار طلاق نیز افزایش خواهد یافت.

شش حقیقت درباره عشق که دانستن آن‌ها شما را افسرده خواهد کرد!

3. عشق رمانتیک فقط یک سال دوام دارد!

وقتی در کنار کسی باشید که به او علاقمند هستید احساس خوبی در قلب خود دارید، اما این احساس خوب ناشی از تجربه شگفت انگیز عشق نیست بلکه یک توجیه علمی دارد و ناشی از فعل و انفعالات شیمیایی در مغز شما است. اگرچه بیشتر افراد نگاهی احساسات گرایانه به این روابط دارند اما دانشمندان معتقدند که در یک “عشق رمانتیک” سطح پروتئینی که با لذت و شادی در ارتباط است به مرور زمان کاهش می‌یابد و پس از یک سال تقریبا از بین می‌رود.

4. شبکه‌های اجتماعی به روابط عاطفی آسیب می‌زنند

با ظهور و گسترش شبکه‌های اجتماعی، روابط عاطفی هم متزلزل‌تر شده‌اند. با استفاده از این شبکه‌ها می‌توان به همه رفتارها و افکار طرف مقابل دسترسی داشت که این مساله به نگرانی و حسادت بین زوج‌ها دامن می‌زند. در واقع این شبکه‌ها ارتباطات واقعی و رو در رو را محدود می‌کنند و این یک حقیقت درباره عشق است. جالب است بدانید که از هر سه فرم طلاق که در سال 2011 در آمریکا پر شد، یک فرم حاوی عبارت “فیسبوک” بود که تاثیر این شبکه اجتماعی را بر از هم پاشیدن روابط زناشویی نشان می‌دهد.

شش حقیقت درباره عشق که دانستن آن‌ها شما را افسرده خواهد کرد!

5. شکست عشقی می‌تواند باعث بیماری شود

وقتی فردی یک شکست عشقی را تجربه می‌کند مغز دستور ترشح هورمون استرس را صادر می‌کند. این هورمون سیستم ایمنی را تضعیف کرده و بدن را در مقابل عوامل بیماری‌زا آسیب پذیر می‌کند. پس اگر دیدید که فردی پس از جدایی و طلاق به آنفلوآنزا مبتلا شد چندان تعجب نکنید چون این یک حقیقت درباره عشق است.

6. قلب انسان به معنای واقعی کلمه می‌شکند!

شکستن قلب یک انسان یک کار غیراخلاقی و ظالمانه‌ است اما تنها انسانیت و اخلاق نیست که شما را از این کار بازمی‌دارد بلکه شکستن قلب به معنای واقعی کلمه رخ می‌دهد و می‌تواند آسیب‌زا باشد. به این پدیده Takotsubo Cardiomyopathy یا “سندرم قلب شکسته” گفته می‌شود و بر اثر استرس احساسی و فیزیکی در بدن رخ می‌دهد. طی این پدیده هورمون‌های استرس بر عضله قلب اثر می‌گذارند و به طور لحظه‌ای عملکرد آن را مختل می‌کنند در نتیجه چیزی شبیه به حمله قلبی رخ می‌دهد که ممکن است خطرناک هم باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Mashable
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
ثریا
3 ماه قبل

ثریاهستم.سلام مطالب جالبی بود ولی تمام این مطالب درموردعشق مجازی بود