نام دستیار مجازی بیکسبی تأیید شد؛ کنترل رابط کاربری تنها با دستورات صوتی!

حقیقت این است که واژه هوش مصنوعی تا حد زیادی توسط سازندگان تلفن همراه و خبرنگاران حوزه تکنولوژی، مورد سوء استفاده قرار گرفته است. پس از اینکه آمازون دستیار مجازی اختصاصی خود با نام اکو (Echo) را به عنوان یک گجت خانگی عرضه نمود و موفق به فروش میلیون‌ها عدد از آن شد، گوگل نیز با دستیار خود وارد عرصه رقابت شد، اپل قابلیت‌های سیری را افزایش داد، و سامسونگ هم پس از خرید Viv Labs، تا چند ماه دیگر دستیار مجازی بیکسبی را در گلکسی اس 8 رونمایی خواهد کرد.

با اینکه تمام این گجت‌ها با عنوان هوش مصنوعی (AI) بازاریابی و تبلیغ می‌شوند، اما در واقع تنها یک ابزار تشخیص صدای شیک و مجهز به نرم‌افزار یادگیری ماشین هستند که از قابلیت‌های محدودی در قالب دستورات از پیش تعیین شده برخوردار بوده و یا به یک سری سوال‌ها پاسخ می‌دهند. با این حال، به نظر می‌رسد سامسونگ جاه طلبی‌های بزرگتری برای بیکسبی داشته و بنا به گزارش‌های منتشر شده قصد دارد آن را در رابط کاربری گلکسی اس 8 ادغام نموده و در اپلیکیشن‌های اختصاصی خود نیز مورد استفاده قرار دهد. حتی گفته شده که سامسونگ، بیکسبی را در شبکه اینترنت اشیاء لوازم خانگی هوشمند خود هم به کار خواهد گرفت.

گوشی هوشمند سامسونگالبته این شایعه فعلاً به صورت نصفه و نیمه توسط سامسونگ و در صفحه اطلاعات خصوصی وب سایت ایتالیایی این شرکت، مورد تأیید قرار گرفته است. در اسناد مذکور نه تنها این دستیار مجازی با عنوان بیکسبی معرفی شده، بلکه با توجه به نتیجه سرویس ترجمه گوگل، “شما می‌توانید تمام عملیات مرتبط با رابط کاربری لمسی را با استفاده از فرمان‌های صوتی بیکسبی، کنترل کنید.”

سند خصوصی منتشر شده، آخرین بار دو روز قبل به‌روزرسانی شده بود، و به نظر می‌رسد اشاره آن به تمام دستگاه‌های موبایل سامسونگ می‌باشد. بنابراین به احتمال زیاد دستیار مجازی بیکسبی پس از معرفی در گلکسی اس 8، در نهایت می‌تواند راه خود را به سایر گوشی‌های هوشمند سامسونگ مانند سری A، و یا حتی سری رده‌پایین‌تر J باز کند. اینکه دقیقاً بیکسبی چگونه اجازه خواهد داد که با استفاده از دستورات صوتی خود، رابط کاربری را کنترل کنید، هنوز مشخص نیست و برای رسیدن به پاسخی مناسب در این خصوص حداقل باید تا دو هفته دیگر و زمان رونمایی رسمی گلکسی اس 8 صبر کنیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید