آی پینز

سامسونگ در فکر جمع‌آوری گلکسی نوت 7 از بازار کره

این طور که به نظر می‌رسد، دردسرهای عرضه گلکسی نوت 7 برای سامسونگ تمامی ندارد و اوضاع به مرور زمان بهتر که نمی‌شود هیچ، بلکه هر روز بر وخامت آن نیز افزوده می‌شود.

با وجود فروش فوق‌العاده‌ای که این فبلت جدید سامسونگ در ابتدای عرضه خود تجربه کرد و تمجید‌هایی که از آن شد، اخیراً گزارش‌های متعددی در خصوص انفجار آن در حین شارژ شدن منتشر شده است. همین امر هم باعث شد تا سامسونگ به منظور انجام تحقیقات لازم در زمینه مشکل پیش آمده، ارسال محموله‌های گلکسی نوت 7 را به حالت تعلیق درآورد.

انفجار گلکسی نوت 7اما به نظر می‌رسد اوضاع پیچیده‌تر از این حرف‌ها است و این شرکت مجبور شده تا به جمع‌آوری نوت 7 های موجود در بازار نیز بیندیشد. طبق آخرین گزارشات، سامسونگ قصد دارد تا 400 هزار دستگاه از فبلت‌های فروخته شده در کشور کره را جمع‌آوری کند.

بنا به اعلام وب‌سایت The Korea Herald، سامسونگ در ابتدا تصمیم گرفته بود تا بدون اخذ هرگونه هزینه‌ای، باتری گلکسی نوت 7 های جمع‌آوری شده را تعویض نماید. اما در ادامه، این شرکت کره‌ای تدابیر بیشتری اندیشیده و اعلام نموده که پس گرفتن گوشی و همچنین تعویض کامل آن نیز جزئی از فراخوان این کمپانی بوده و در صورت نیاز این اقدامات نیز قابل انجام خواهند بود.

گلکسی نوت 7 سامسونگ (تصویر 1)فبلت گلکسی نوت 7 با بهبودهایی که نسبت به گوشی‌های هوشمند رده بالای سامسونگ داشته، توانست در مدتی بسیار کوتاه بازار کره را تسخیر کند و در عرض تنها دو هفته، 500 هزار دستگاه در این کشور فروش داشته باشد. این گوشی هوشمند جدید با برنامه‌هایی که برای عرضه در سایر نقاط جهان داشت می‌توانست رکورد فروش گوشی‌های سامسونگ را به نام خود ثبت کند.

وب‌سایت Korea Herald به این نکته نیز اشاره کرده که سامسونگ در نتیجه‌گیری همراه با شک و تردید خود، باتری گلکسی نوت 7 را مقصر اصلی مشکلات پیش آمده معرفی کرده است. با این حال و با وجود اینکه احتمال اعلام رسمی جمع‌آوری نوت 7 های عرضه شده در کره بسیار زیاد است، عرضه این فبلت در کشور چین طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی انجام خواهد شد.

گلکسی نوت 7 سامسونگ (تصویر 2)این طور که گفته شده، سامسونگ تولید باتری گلکسی نوت 7 را به شرکت‌های متعددی واگذار کرده و شرکت کره‌ای ITM Semiconductor وظیفه ساخت باتری نوت 7 های عرضه شده در کره را بر عهده داشته که در نهایت آن‌ها را به صورت معیوب تولید کرده است. اما برای گوشی‌هایی که در کشور چین عرضه خواهند شد، شرکت چینی Amperex Technology سازنده باتری بوده و بنابراین می‌توان امیدوار بود که کاربران این منطقه مشکل مشابهی را تجربه نکنند.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد