اموجی‌های سامسونگ بالاخره عوض می‌شوند

سامسونگ در زمینه‌ی اموجی‌ها سابقه‌ی خوبی ندارد. از نظر ظاهری، اموجی‌های سامسونگ سرزندگی لازم را ندارند و بدتر از این، بعضی اموجی‌ها در مقایسه با اموجی‌های دیگر پلتفرم‌ها هماهنگی ندارند. مثلا ممکن است شما یک اموجی بفرستید که از نظر شما یک صورت شوکه شده است، در حالی که این اموجی برای دیگر پلتفرم‌ها یک صورت است که آب دهان آن راه افتاده! این مشکل بین همه‌ی پلتفرم‌ها، همانند اندروید، آی او اس، مایکروسافت و … وجود دارد، اما این تفاوت در سامسونگ خیلی پررنگ‌تر است.
یا این حال، به نظر می‌رسد که با شروع عرضه‌ی اندروید ۸ اوریو برای گوشی‌های سامسونگ، اموجی‌های سامسونگ نیز تغییر کنند. آخرین مدل اموجی‌ها (برای Samsung Experience 9، بعد از نسخه‌ی ۸.۵)، دارای اموجی‌هایی است که با اموجی‌های دیگر سیستم عامل‌ها هماهنگی بیشتری دارد:

Samsung Experience 9 0 Emojipedia Comparison Rolling Eyes 1 600x250 - اموجی‌های سامسونگ بالاخره عوض می‌شوند

اموجی‌های جدید دارای صورت زاویه‌دار نیستند و تقریباً همه‌ی صورت‌ها تغییر یافته‌اند. بعضی آیکون‌های مربوط به حیوانات، همانند اموجی گربه، نیز به نحوی تغییر یافته‌اند تا با دیگر سیستم عامل‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشند. تغییراتی نیز در اموجی‌های پرطرفدار همانند اموجی لاک زدن ناخن، مرد در حال رقص و آدم فضایی، ایجاد شده‌اند.

nexus2cee Samsung Experience 9 0 Emojipedia Comparison Faces Tilt Removed 1 600x212 - اموجی‌های سامسونگ بالاخره عوض می‌شوند
مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، سامسونگ اشتباه مرگبار قراردادن بیسکوییت‌های تُرد به جای کلوچه را حل کرده است!

Samsung Experience 9 0 Emojipedia Cookie - اموجی‌های سامسونگ بالاخره عوض می‌شوند

هنوز تفاوت‌هایی وجود دارد، مثلا مرد و زن دارای گوش‌های خرگوشی در سامسونگ به جای دو نفر، یک نفر هستند. اموجی‌های جدیدی هم که در آخرین نسخه‌ی آی او اس وجود داشتند، همانند اموجی چشم ستاره‌ای، اموجی انفجار سر و اموجی دارای عینک تکی (مونوکل) نیز اضافه شده‌اند. سامسونگ هم‌چنین رنگ پیش‌فرض اموجی‌ها را همانند دیگر پلتفرم‌ها به رنگ زرد سیمپسون مانند، تغییر داده است.Samsung Experience 9 0 Emojipedia Emoji 5 0 Facial Expressions 1 600x193 - اموجی‌های سامسونگ بالاخره عوض می‌شوند

سامسونگ در حال عرضه‌ی اکسپرینس ۹ به عنوان بخشی از آپدیت اندروید ۸ اوریو به کاربران گوشی گلکسی اس ۸ است.

منبع The Verge

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.