اموجی‌های سامسونگ بالاخره عوض می‌شوند

سامسونگ در زمینه‌ی اموجی‌ها سابقه‌ی خوبی ندارد. از نظر ظاهری، اموجی‌های سامسونگ سرزندگی لازم را ندارند و بدتر از این، بعضی اموجی‌ها در مقایسه با اموجی‌های دیگر پلتفرم‌ها هماهنگی ندارند. مثلا ممکن است شما یک اموجی بفرستید که از نظر شما یک صورت شوکه شده است، در حالی که این اموجی برای دیگر پلتفرم‌ها یک صورت است که آب دهان آن راه افتاده! این مشکل بین همه‌ی پلتفرم‌ها، همانند اندروید، آی او اس، مایکروسافت و … وجود دارد، اما این تفاوت در سامسونگ خیلی پررنگ‌تر است.
یا این حال، به نظر می‌رسد که با شروع عرضه‌ی اندروید ۸ اوریو برای گوشی‌های سامسونگ، اموجی‌های سامسونگ نیز تغییر کنند. آخرین مدل اموجی‌ها (برای Samsung Experience 9، بعد از نسخه‌ی ۸.۵)، دارای اموجی‌هایی است که با اموجی‌های دیگر سیستم عامل‌ها هماهنگی بیشتری دارد:

اموجی‌های جدید دارای صورت زاویه‌دار نیستند و تقریباً همه‌ی صورت‌ها تغییر یافته‌اند. بعضی آیکون‌های مربوط به حیوانات، همانند اموجی گربه، نیز به نحوی تغییر یافته‌اند تا با دیگر سیستم عامل‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشند. تغییراتی نیز در اموجی‌های پرطرفدار همانند اموجی لاک زدن ناخن، مرد در حال رقص و آدم فضایی، ایجاد شده‌اند.


مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، سامسونگ اشتباه مرگبار قراردادن بیسکوییت‌های تُرد به جای کلوچه را حل کرده است!

هنوز تفاوت‌هایی وجود دارد، مثلا مرد و زن دارای گوش‌های خرگوشی در سامسونگ به جای دو نفر، یک نفر هستند. اموجی‌های جدیدی هم که در آخرین نسخه‌ی آی او اس وجود داشتند، همانند اموجی چشم ستاره‌ای، اموجی انفجار سر و اموجی دارای عینک تکی (مونوکل) نیز اضافه شده‌اند. سامسونگ هم‌چنین رنگ پیش‌فرض اموجی‌ها را همانند دیگر پلتفرم‌ها به رنگ زرد سیمپسون مانند، تغییر داده است.

سامسونگ در حال عرضه‌ی اکسپرینس ۹ به عنوان بخشی از آپدیت اندروید ۸ اوریو به کاربران گوشی گلکسی اس ۸ است.

لینک کوتاه http://bit.ly/2ptrP6V
منبع The Verge

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط