گلکسی فولد 2 دارای نمایشگری به ضخامت موی انسان خواهد بود!

سامسونگ یکی از اولین تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند بود که نمونه انعطاف پذیر این دستگاه‌ها را به صورت تجاری وارد بازار کرد. اگرچه در ابتدای امر عرضه گلکسی فولد به دلیل مشکلاتی که در زمینه نمایشگر داشت به تأخیر افتاد اما این شرکت در نهایت موفق شد گوشی انعطاف‌پذیر خود را روانه بازار کند. اکنون طبق گزارش‌های جدید، غول فناوری کره جنوبی به دنبال معرفی گلکسی فولد 2 است که برخلاف صفحه نمایش پلیمری قابل انعطاف که در نسخه قبلی به کار رفت با نمایشگر شیشه‌ای Ultra Thin Glass عرضه خواهد شد.

پیش از این هم گفته شده بود که سامسونگ با یکی دیگر از شرکت های کره جنوبی توافق نامه ای امضا کرده تا نمایشگرهای UTG آن را تامین کند. اکنون این خبر تایید شده زیرا طبق گزارش‌های جدید این شرکت درخواست ثبت نشان تجاری Ultra Thin Glass را ارائه کرده است.

در حقیقت، این اقدام سامسونگ برای جلوگیری از بروز مجدد فاجعه‌ای که برای نمایشگر گلکسی فولد 1 اتفاق افتاد انجام می‌شود. در گلکسی فولد 1 محافظ پلی آمید روی صفحه نمایشگر انعطاف پذیر آن به طور اتفاقی جدا شد. در نتیجه‌ی جدا شدن این لایه محافظ نمایشگر آسیب دید. بنابراین، ساخت شیشه به طور کلی تصمیم بهتری است.
گلکسی فولد 2 به نمایشگر UTG مجهز خواهد بود

گفته می‌شود که UTG گوشی گلکسی فولد سامسونگ نازک‌تر از 100 میکرون یا حتی 30 میکرون است. به عبارت دیگر، بسیار ظریف بوده و ضخامت آن به اندازه موی سر انسان است! همین امر باعث می‌شود این گوشی هوشمند در برابر خراش بسیار مقاوم باشد. با این حال، تولید دستگاه انعطاف پذیر با چنین نمایشگری دشوارتر و در نتیجه قیمت آن به احتمال زیاد از نمایشگر قبلی گران‌ترخواهد بود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که سامسونگ در سال جدید می‌خواهد میزان تولید گوشی‌های هوشمند انعطاف پذیر را افزایش داده و حدود 5 تا 6 میلیون دستگاه از این نوع تولید کند. بیشتر این دستگاه‌ها از نوع گلکسی فولد 2 با نمایشگر جدید UTG خواهند بود. Dowoo Insys شرکت تأمین کننده نمایشگرهای جدید غول کره جنوبی است و سامسونگ تاکنون تقریباً 10 میلیون دلار برای گسترش ظرفیت تولید خود سرمایه گذاری کرده است. این میزان سرمایه برای ساخت 500 هزار واحد از نمایشگرهای جدید مورد نیاز سامسونگ صرف خواهد شد.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها