هدیه بزرگ سامسونگ برای اپل؛ امسال دیگر نوبت آیفون است؟

به نقل از گزارش‌های متعدد و خبرهایی که به بیرون درز پیدا کرده است، اپل تصمیم دارد تا بخش‌های اصلی طراحی آیفون بعدی خود را مطابق نسل فعلی آن‌ها و عملکردی که در دو سال گذشته از خود نشان داده حفظ کند. شایعات عنوان می‌کنند که اپل قصد دارد با توجه به دهمین سالگرد عرضه آیفون‌های اپل، بیشترین تغییرات را به آیفون سال آینده منتقل کند و بر همین اساس امسال را با کم‌ترین میزان تغییران سر کند.

از تغییرات قابل انتظار می‌تواند به استفاده از یک دوربین بزرگ‌تر، خطوط آنتن دوباره طراحی شده و همچنین حذف جک 3.5 میلی‌متری هدفون اشاره کرد. با این حال هنوز هم به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد از دو مدل آیفون رونمایی کند.

سامسونگ با تمامی قوای خود تابستان امسال را به نام خود ثبت کرد. آن‌ها گوشی فوق‌العاده کامل گلکسی نوت 7 را چند هفته پیش رونمایی و عرضه کردند. این گوشی هوشمند در واقع دارای بهترین طراحی است که یک اسمارت فون می‌تواند داشته باشد. علاوه بر آن ویژگی‌های عالی نظیر بدنه کاملاً ضد آب و همچنین شارژر بی‌سیم نیز در این محصول قرار دارد تا اپل را برای عرضه نسل آینده گوشی خود تحت فشار بگذارد.

اما طولی نکشید که موج منفی به سوی سامسونگ گلکسی نوت 7 به راه افتاد. نخستین گزارش از سوی خریداران نوت 7 خبر از انفجار باتری داخلی این محصولات داد. سپس در روز جمعه سامسونگ اعلام کرد که فروش این محصولات را متوقف کرده و دستگاه‌های عرضه کرده را برای تعویض فراخوانده است. این دستگاه‌ها که کم تعداد هم نبودند شامل 2.5 میلیون گلکسی نوت 7 است که سامسونگ قصد دارد آن‌ها را تعویض کند.

تصاویری از دو گلکسی نوت 7 منفجر شده سامسونگ
تصاویری از دو گلکسی نوت 7 منفجر شده سامسونگ

حال این فرصت بسیار مناسبی برای اپل به حساب می‌آید تا بتوانند کوپرتینویی‌ها در رویداد خبری چهارشنبه شب خود در سان‌فرانسیسکو، آیفون 7 را برای رقابت با این محصول رونمایی کنند. حتی اگر آیفون بسیاری را برای حذف و یا عدم حذف جک 3.5 میلی‌متری هدفون عصبانی و یا نا امید کند، این گوشی هوشمند همواره عملکرد خوبی را از خود به نمایش خواهد گذاشت تا بتواند بازار را از آن خود کند.

منبع businessinsider
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar