قاصدک 24

قرارداد نیم میلیون دلاری سامسونگ با تسلا برای تولید دوربین‌های سایبرتراک

سامسونگ به تازگی قراردادی به ارزش تقریبی نیم میلیارد دلار با تسلا امضا کرده و به موجب آن قرار است سنسورهای دوربین مورد نیاز برای خودروی آینده‌نگرانه سایبرتراک (Cybertruck) را تأمین کند.

به گزارش SamMobile، اخبار مربوط به جدیدترین معامله بین غول فناوری کره جنوبی و سازنده آمریکایی خودروهای الکتریکی امروز توسط نشریات کره‌ای منتشر شده‌اند. اخباری که در آن‌ها ادعا شده از جدیدترین ماژول‌های دوربین سامسونگ در سایبرتراک تسلا استفاده خواهد شد. سایبرتراک یک خودروی برقی آینده‌نگرانه است که اولین بار در سال 2019 رونمایی شد. مدل اولیه این خودرو به سیستمی یکپارچه از دوربین‌ها مجهز است که تصاویر را از زوایای مختلف خودرو به صفحه داشبورد منتقل کرده و در معرض دید راننده قرار می‌دهند. وجود این دوربین‌ها باعث شده تا از هیچ آینه‌ای در طراحی سایبرتراک استفاده نشود.

دوربین‌های سایبرتراک

سامسونگ پیش از این هم سابقه همکاری با تسلا را داشته و برخی قطعات فنی مانند باتری را برای خودروهای برقی این شرکت تولید کرده است. اما اکنون دامنه این همکاری گسترده‌تر شده و طبق گزارش‌ها کمپانی کره‌ای برای فروش سنسورهای تصویری جدید خود به تسلا، قراردادی 436 میلیون دلاری را با این شرکت به امضا رسانده است. شایعات دیگر همچنین حاکی از این هستند که سامسونگ PixCell LED جدید خود را نیز برای به‌کارگیری به عنوان چراغ‌های جلو در اختیار تسلا قرار خواهد داد.

جالب است که سامسونگ اخیراً سنسور دوربین جدیدی را با عنوان ISOCELL Auto 4AC معرفی کرده که به طور خاص برای استفاده در خودروها تولید و بهینه شده است. به عبارت دیگر، این سنسور ممکن است در سایبرتراک یا حتی خودروهای آینده تسلا مورد استفاده قرار بگیرد. ISOCELL Auto 4AC از فناوری جدید سامسونگ موسوم به CornerPixel استفاده می‌کند که میدان دید را بهتر کرده و تجربه رانندگی ایمن‌تری را به ارمغان می‌آورد. این سنسور جدید با فرمت اپتیکال 1/3.7 اینچی و دارای 1.2 میلیون پیکسل 3.0 میکرومتری است و می‌تواند در بخش‌های مختلف خودرو به کار گرفته شده و زاویه دید گسترده‌ای داشته باشد.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها