فلای تودی

گزارش سه ماهه سوم بازار تلویزیون در سال 2019: سامسونگ همچنان در صدر

بر اساس داده های شرکت TrendForce، فروش جهانی تلویزیون در سه ماهه سوم سال 2019 به 54.97 میلیون دستگاه رسیده است. سامسونگ بار دیگر رده نخست پرفروشترین شرکت سازنده تلویزیون را از آن خود کرده است. اما شیائومی در کمال تعجب با افت 5/8 درصدی در فروش، به رده‌ی پنجم این جدول سقوط کرده است. با دیجی رو همراه باشید.

آمارها نشان می دهد که فروش کل تلویزیون سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری میلادی بالغ بر 10.41 میلیون دستگاه  بوده است. پس از آن ال جی، دیگر شرکت کره‌ای با فروش 7.24 میلیون واحدی خود در رده دوم ایستاده است.

سامسونگ رهبر بازار تلویزیون

تی سی ال (TCL) با فروش 4.8 میلیون دستگاه تلویزیون در جایگاه سوم قرار گرفته و رقابت تنگاتنگی با هایسنس دارد. شرکت هایسنس 4.62 میلیون دستگاه تلویزیون عرضه کرده و رده‌ی چهارم این لیست را به خود اختصاص داده اس. همه این شرکت‌ها به ویژه هایسنس با 48.6 درصد رشد نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته افزایش فروش را تجربه کرده‌اند. به همین دلیل وضعیت شیائومی عجیب به نظر می‌رسد.

شیائومی تنها 2.75 میلیون دستگاه عرضه کرده است. این رقم در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2019 که دست کم 3 میلیون دستگاه به فروش رسید یک افت عجیب را نشان می‌دهد. علاوه بر این ، شیائومی تنها شرکتی در این لیست است که با کاهش فروش مواجه بوده و این اتفاق چندادن خوبی برای این شرکت نیست. طبق برآورد TrendForce فروش تلویزیون در سه ماهه چهارم سال 2019 به 65.42 میلیون دستگاه خواهد رسید. شیائومی در سه ماهه چهارم چندبن تلویزیون جدید را معرفی و عرضه کرده است؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که دوباره شاهد افزایش فروش تلویزیون‌های شیائومی باشیم. هر چند که همه‌ی این شرکت‌ها با سامسونگ به عنوان پرفروش‌ترین شرکت عرضه کننده تلویزیون، فاصله زیادی دارند.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها