پانل‌های جدید Infinity-V و Infinity-U سامسونگ با بریدگی بالای نمایشگر معرفی شدند

تا به امروز سامسونگ جزو معدود شرکت‌هایی بود که تمایلی به دنبال کردن سبک طراحی اپل در آیفون ایکس و استفاده از بریدگی در بالای صفحه نمایش، نداشت. در حقیقت، بر اساس گزارش‌های اخیر این طور به نظر می‌رسید که سامسونگ قصد دارد به جای استفاده از بریدگی در بالای نمایشگر، تعدادی حفره برای تعبیه دوربین سلفی و دیگر سنسورهای در زیر صفحه نمایش ایجاد کند. اما امروز، در یک حرکت غیرمنتظره، این غول کره‌ای صنعت موبایل اعلام کرد که به زودی شروع به تولید پانل‌های دارای بریدگی نمایشگر، خواهد کرد.

دو نمایشگر جدید سامسونگ که با نام‌های Infinity-V و Infinity-U شناخته می‌شوند، بسیار شبیه به هم بوده و در بالا دارای یک بریدگی کوچک و قطره‌ای خواهند بود. با این حال، وجه تمایز بین این دو در واقع شکل ظاهری بریدگی است. همان طور که از اسم آن‌ها هم می‌توان متوجه شد، Infinity-U دارای یک بریدگی U شکل در بالای خود خواهد بود در حالی که در پانل‌های Infinity-V این بریدگی به شکل حرف V می‌باشد. در سایر زمینه هیچ تفاوت خاصی بین این دو پانل صفحه نمایش وجود نداشته و با استفاده از هر دو می‌توان حاشیه‌های کناری را در گوشی‌های هوشمند به حداقل مقدار ممکن رساند.

سامسونگ هنوز اعلام نکرده که این دو صفحه نمایش چه زمانی وارد بازار خواهند شد، اما تأیید کرده که در آینده دو پانل دیگر هم به این مجموعه اضافه خواهد شد. اولین پانلی که قرار است در آینده‌ای نزدیک معرفی شود و احتمالاً در گوشی گلکسی اس 10 نیز به کار گرفته خواهد شد، Infinity-O نام خواهد داشت. در این پانل به جای بریدگی بحث برانگیز در بالای نمایشگر، یک سوراخ کوچک در گوشه بالای سمت چپ تعبیه شده که محل قرارگیری دوربین سلفی گوشی می‌باشد.

علاوه بر این نمایشگرهای سنتی، کمپانی سامسونگ صفحه نمایش جدید خود به نام اینفینیتی فلکس (Infinity Flex) را هم معرفی کرد و همان طور که از نام آن مشخص است قرار است در گوشی انعطاف‌پذیر شرکت مورد استفاده قرار گیرد. این طور که گفته شده اینفینیتی فلکس با رابط کاربری جدید سامسونگ موسوم به One UI هم سازگاری کاملی خواهد داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها