رابط کاربری جدید سامسونگ به نام One UI معرفی شد

تقریباً چهار ماه پس از تأیید تاریخ کنفرانس سالانه سامسونگ، این شرکت در نهایت رویداد خود را در شهر سان فرانسیسکو برگزار و از جدیدترین دستاوردهای خود رونمایی کرد. همان طور که انتظار می‌رفت سامسونگ در کنفرانس خود جزئیات بیشتری از رابط کاربری جدید خود که قرار است در گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر این شرکت به کار گرفته شود، ارائه کرد.

این رابط کاربری جدید که تحت عنوان One UI معرفی شده، تجربه کاربری جدید را به ارمغان آورده و با همکاری گوگل و همچنین انجمن توسعه دهندگان اندروید طراحی شده است. هدف از طراحی One UI، به حداقل رساندن لگ‌ها و کاهش تعداد باگ‌های موجود در نرم افزار گوشی بوده است. رابط کاربری نیز با تمرکز بر نمایش غالب محتوای مرتبط در نیمه پایینی صفحه نمایش طراحی شده است، به این معنی که هر چیزی، از منوهای مربوط به اپ‌ها گرفته تا پاپ آپ ها در پایین صفحه ظاهر خواهند شد. طبق گفته سامسونگ، این کار باعث می شود تا کاربر تجربه طبیعی‌تری در استفاده از گوشی داشته باشد و همچنین در هنگام گرفتن گوشی در یک دست کار کردن با آن را بسیار راحت‌تر خواهد کرد.

به غیر از این تغییر بزرگ، سیستم نرم افزاری جدید سامسونگ یک صفحه قفل به روز شده با فونت های اصلاح شده نیز به ارمغان خواهد آورد.، آیکون های مربوط به برنامه‌ها در این نسخه از نو طراحی شده‌اند و دکمه های ناوبری جدید روی صفحه نمایش هم نسبت به قبل طراحی بسیار ساده‌تری خواهند داشت. در کنار همه این‌ها یک تم تاریک یا Dark Mode جدید هم برای رابط کاربری در نظر گرفته شده است.

بنا به گفته سامسونگ رابط کاربری جدید این شرکت با صفحه نمایش انعطاف‌پذیر جدید آن موسوم به Infinity Flex سازگاری کاملی خواهد داشت. این مسئله به کاربر اجازه می‌دهد که چه در حالت تا شده و چه در حالت باز بتواند بهترین استفاده را از گوشی داشته باشد. برنامه‌های پیش فرض سامسونگ با این رابط کاربری و صفحه نمایش جدید به خوبی سازگار خواهند بود و البته وعده داده شده که در زمان عرضه گوشی تعدادی از برنامه‌های شخص ثالث هم با پشتیبانی از این فناوری‌های جدید در اختیار کاربران خواهند بود.

در مورد روند انتشار One UI نیز باید گفت سامسونگ نسخه بتای عمومی این نرم افزار را در ماه نوامبر برای مصرف کنندگان ساکن ایالات متحده، آلمان و کره جنوبی در دسترس قرار خواهد داد. البته اعلام شده که در آینده، کاربران سایر مناطق هم قادر به تست نسخه بتا خواهند بود. زمانی هم که نسخه نهایی نرم افزار آماده شود، کاربران گوشی‌های گلکسی اس 9، اس 9 پلاس و گلکسی نوت 9 جزو اولین کسانی خواهند بود که به‌روزرسانی رابط کاربری جدید سامسونگ مبتنی بر اندروید 9 پای را دریافت می‌کنند.

منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها