پتنت جدید سامسونگ صفحه نمایش قابل انعطاف با سنسور اثر انگشت را نشان می‌دهد

شرکت کره‌ای سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترین و موفق‌ترین تولید کننده صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود، اما این برای سامسونگ کافی نیست. با توجه به اینکه سال 2018 را باید سال “گوشی‌های هوشمند قابل انعطاف” نامید، به نظر می رسد که سامسونگ هم برنامه‌های ویژه‌ای برای این سال در نظر دارد.

این شرکت به تازگی یک درخواست ثبت اختراع جدید را برای صفحه نمایش قابل انعطافی که می تواند توسط اثر انگشت فعال شود، به ثبت رسانده. است بر خلاف صفحه نمایش قابل انعطاف ال جی که از یک موتور چرخشی بسیار کوچک برای جمع کردن نمایشگر استفاده می کند، سامسونگ از خاصیت مغناطیسی و آهن رباهایی که در امتداد قاب صفحه نمایش تعبیه شده‌اند، برای این منظور بهره گرفته است.

نمایشگر انعطاف پذیر

این پتنت جدید دو نوع بدنه فلزی را نشان می دهد که در نمایشگر قابل انعطاف درون آن جمع می‌شود: یک بدنه که به شکل استوانه و بدنه‌ای که دارای مقطع مربعی است. هر دو این قاب‌ها در کناره خود دارای سنسور اثر انگشت هستند که به کاربر اجازه می دهد تا صفحه نمایش را تنها با یک لمس ساده انگشت، باز کنند.

نمایشگر انعطاف پذیر سامسونگ

این تصاویر مفهومی دقیقاً نشان نمی دهند که آیا این صفحه نمایش انعطاف پذیر در گوشی‌های هوشمند هم قابل استفاده است یا نه، و اگر قابل استفاده است این کار چگونه انجام خواهد شد. بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا این نمایشگر برای اهدافی غیر از ذخیره و پخش اطلاعات، کاربرد خواهد داشت یا نه.

لینک کوتاه http://bit.ly/2NtY5VZ
منبع phonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط