سامسونگ عمر باطری گوشی های هوشمند را دو برابر می کند

مطمئنا مسئله طول عمر باطری برای همه کاربران گوشی های هوشمند از اهمیت بالایی برخوردار است. اخیرا سامسونگ با اتکا به تحقیقات و دستاورد های مهندسین خود، ادعا کرده که به تکنلوژی ای دست یافته که قادر است بدون بزرگ تر کردن اندازه باطری، طول عمر آن را افزایش دهد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

وب سایت Business Korea در گزارشی اعلام کرده است که در این تکنولوژی سیلیکون با پوشش گرافن (Graphene) جای کاتد گرافیتی را در باطری خواهد گرفت و در اصل این ترکیب شیمیایی می تواند مقدار شارژ بیشتری را در خود ذخیره کند.

این تکنولوژی می تواند کاری کند که به جای اینکه مجبور باشیم هر شب گوشی هوشمند خود را شارژ کنیم، یک روز در میان این کار را انجام دهیم. البته مسلما این فناوری تنها به گوشی های هوشمند محدود نخواهد بود و می تواند در طیف گسترده ای از ابزار ها از قبیل تبلت ها، لپ تاپ ها و سایر گجت ها به کار گرفته شود.

samsung-battery-life-new-tech-02با این حال زیاد هم هیجان زده نشوید زیرا طبق اعلام شرکت سامسونگ، این تکنولوژی جدید، حداقل 2 یا 3 سال دیگر به عرضه عمومی خواهد رسید. در ضمن برای یک چنین فناوری جدیدی در حوزه باطری ها، باید تمام استاندارد های ایمنی لازم رعایت شود و همچنین هزینه تولید بالایی نداشته باشد تا محصول نهایی قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد. به علاوه باید مانند باطری های لیتیوم-یونی (Lithium-ion) موجود در بازار، در برابر پر و خالی شدن های پی در پی مقاومت داشته باشد.

ایجاد یک تعادل خوب و مناسب بین موارد مذکور کار سختی است و به همین دلیل هم بسیاری از تکنولوژی های نوظهور در زمینه باطری ها هیچگاه به مرحله کاربرد نمی رسند. اما با این حال امیدواریم تا سامسونگ بتواند این فناوری را کاربردی نماید که در این صورت تحول بزرگی را در زمینه طول عمر باطری ها شاهد خواهیم بود.

منبع: techradar

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.