فلای تودی

سامسونگ تولید گلکسی نوت 7 را متوقف می‌کند!

از زمان عرضه گلکسی نوت 7، سامسونگ به دلیل مشکلات پیش آمده برای این گوشی و انفجارهای آن روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشت و حتی صدور فراخوان جمع آوری و تعویض این گوشی نیز به جای بهبود اوضاع، این کمپانی را در مشکلات بیشتری غرق کرد چراکه اخیراً گزارشاتی مبنی بر آتش سوزی مدل‌های ایمن نیز منتشر شد.

اکنون به گزارش خبرگزاری کره‌ای Yonhap، سامسونگ تولید گلکسی نوت 7 را متوقف کرده تا مشکل بروز آتش سوزی در مدل‌های ایمن را به دقت بررسی کند. یک منبع ناشناس در بین تأمین کنندگان سامسونگ نیز می‌گوید این تصمیم با همکاری با مقامات چین، ایالت متحده آمریکا و کره جنوبی گرفته شده است. در ادامه نیز این منبع می‌گوید:«این تصمیم شامل کارخانه سامسونگ در ویتنام که وظیفه تولید جهانی گلکسی نوت 7 را بر عهده دارد نیز می‌باشد

سامسونگ هنوز در این رابطه صحبتی نکرده اما به طور کلی اتخاذ چنین تصمیمی از سوی این کمپانی کره‌ای غافلگیرکننده نیست. تصمیم بی سابقه مبنی بر فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 در میان ترس مردم از انفجار این گوشی ممکن است به اندازه کافی بد بوده باشد اما سامسونگ پس از آن به تمام مشتریان خود اطمینان داد که مدل‌های جایگزین شده ایمن هستند و این مشکل در آن‌ها رفع شده است اما طی روزهای بعد 7 گزارش مختلف درباره انفجار مدل‌های جایگزین شده منتشر شد که ضربه سنگین‌تری به اعتبار سامسونگ وارد کرد.

در این رابطه هر 4 اپراتور بزرگ آمریکا، به تمام مشتریان گلکسی نوت 7 پیشنهاد بازپرداخت هزینه داده‌اند، بنابراین اگر سامسونگ بتواند مشکل این گوشی را حل کند باز هم تضمینی وجود ندارد که این اپراتورها در آینده از این گوشی حمایت کنند. AT&T و T-Mobile نیز فروش و تعویض گلکسی نوت 7 را متوقف کرده‌اند و به مشتریان این گوشی توصیه کرده‌اند برای تعویض گوشی خود با سایر مدل‌ها اقدام کنند.

با این حال تا زمانی که سامسونگ به صورت رسمی نسبت به این خبر واکنش نشان دهد باید منتظر بمانیم. در ساعات آتی با دیجی رو همراه باشید تا با اخبار جدیدتر از سرنوشت نهایی گلکسی نوت 7 با خبر شویم.

منبع androidauthority
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها