فلای تودی

سامسونگ رسماً تولید و فروش گلکسی نوت 7 را متوقف کرد

سرانجام گلکسی نوت 7 به پایان خط خود رسید و پس از انجام فراخوان جهانی که احتمالاً دومین دوره آن نیز به زودی آغاز می‌شود، سامسونگ در نهایت به صورت رسمی فروش گلکسی نوت 7 را متوقف کرد. سامسونگ در بیانیه‌ای که به این مناسب منتشر کرده، می‌گوید: «تصمیم گرفتیم فروش گلکسی نوت 7 و جایگزین‌های موقت آن را متوقف کنیم.» در نتیجه این تصمیم به معنای توقف تولید این گوشی نیز می‌باشد.

سامسونگ در آستانه به ثمر رساندن پروسه فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 بود که گزارشاتی مبنی بر انفجار مدل‌های جایگزین منتشر شد و در نهایت ناتوانی این کمپانی در حل مشکل باتری، منجر به توقف تولید این محصول شد.

سامسونگ در ادامه بیانیه خود می‌گوید:

“به دلیل حفظ امنیت مشتری تصمیم به توقف فروش و تعویض گلکسی نوت 7 گرفته‌ایم که در نتیجه تولید این گوشی نیز متوقف خواهد شد. ما به صورت نزدیک با نهادها و شرکای خود در کشورهای گوناگون همکاری خواهیم کرد و اقدامات فوری برای رفع مشکل پیش آمده را انجام می‌دهیم. به تمام دارندگان گلکسی نوت 7 در سراسر جهان نیز تعویض گلکسی نوت 7 با گلکسی های دیگر یا بازپس گرفتن پول به صورت کامل پیشنهاد می‌شود. در پایان نیز صمیمانه از مشتریانی که به ما اعتماد کردند و منتظر گلکسی نوت 7 بودند، برای مشکلات پیش آمده عذر خواهی می‌کنیم.”

از آنجاییکه هنوز تعداد قابل توجه ای دیوایس گلکسی نوت 7 در دست مصرف کنندگان وجود دارد، باید دید سامسونگ در ادامه چگونه فراخوان جمع آوری این گوشی ها را به سرانجام خواهد رساند. علاوه بر بیانیه بالا، این کمپانی همچنین در بیانیه رسمی دیگری به مشتریان خود هشدار داد که گلکسی نوت 7 های اولیه و جایگزین خود را خاموش کرده و دست از استفاده از آن‌ها بردارند.

سامسونگ همچنین به تمام عرضه کنندگان و شرکای خود اعلام کرده فروش و تعویض گلکسی نوت 7 را متوقف کنند و اکنون تنها راه پیش رو برای دارندگان این گوشی یا دریافت پول به صورت کامل است یا اینکه می‌توانند تصمیم به تعویض گلکسی نوت 7 با مدل دیگر بگیرند.

سامسونگ هنوز تحقیقات پیرامون انفجار مدل‌های جایگزین گلکسی نوت 7 را تکمیل نکرده بنابراین هنوز مشخص نیست دلیل بروز مشکل در مدل‌های جایگزین چیست هرچند که می‌توان حدس زد مشکل از باتری آن‌ها باشد.

اگرچه در حال حاضر سامسونگ فروش و تولید این گوشی را متوقف کرده اما این احتمال وجود دارد این کمپانی در آینده مجدداً به تولید و عرضه این محصول فکر کند چراکه در متن این بیانیه به صورت مشخص اعلام نشده که این توقف تولید به صورت دائم یا موقت است. به طور کلی سامسونگ به زمان نیاز دارد تا این مشکل را به شکلی دقیق‌تر مورد ارزیابی قرار دهد و می‌توان تصور کرد اگر این کمپانی به طور دقیق علت این مشکل را پیدا کند و بتواند آن را بر طرف کند، در آن زمان بر روی عرضه مجدد گلکسی نوت 7 به بازار فکر می‌کند.

با این حال اکنون به نظر می‌رسد گلکسی نوت 7 به پایان خط رسیده و پیام سامسونگ نیز واضح است. در پایان اگر شما نیز مالک گلکسی نوت 7 هستید امیدواریم توصیه‌های سامسونگ را در نظر بگیرید و به قید فوریت گوشی خود را خاموش کنید و به فکر جایگزین کردن آن با مدل‌های دیگر باشید.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها