آی پینز

سامسونگ هیچ خسارتی برای انفجار گلکسی نوت 7 پرداخت نمی‌کند!

سامسونگ به سختی به دنبال جمع آوری تمام گلکسی نوت 7 های موجود در بازار است اما بسیاری از دارندگان این گوشی علیرغم هشدارهای پیاپی سامسونگ تصمیم به نگه داری و ادامه استفاده از گلکسی نوت 7 گرفته‌اند.

برای تشویق دارندگان گلکسی نوت 7 به سمت باز پس دادن آن چه مشوقی بهتر از بیان تجربیات افرادی که دچار آتش سوزی این گوشی شدند و به وسایل آن‌ها صدمه واردشد و بدترین قسمت درباره نگه داشتن گلکسی نوت 7 های مسعتد انفجار این است که سامسونگ هیچ خسارتی برای صدمات ناشی از انفجار گلکسی نوت 7 پرداخت نمی‌کند. در این رابطه 3 نفر از دارندگان گلکسی نوت 7 که دچار مشکل انفجار در گوشی خود شدند، از برخورد سامسونگ در قبال خسارات ناشی از این حادثه صحبت کردند.

آقای جان بارویک در خواب به سر می‌برد که گلکسی نوت 7 همسرش بر روی کمد کنار تختخواب منفجر شد. وی تخمین میزند تعمیر خسارات ناشی از این انفجار حدود 9000 دلار هزینه بر می‌دارد: «پس از وقوع حادثه فوراً گلکسی نوت 7 را از خانه بیرون انداختم چراکه نمی‌خواستم کل خانه دچار آتش سوزی شود. با این حال آتش سوزی گلکسی نوت 7 به کمد کنار تخت آسیب رساند و مواد شیمیایی بر روی تخت خواب، تشک، پرده‌ها، فرش و همچنین بخشی از کفپوش چوبی خانه جاری شد.»

آقای بارویک پس از این اتفاق فوراً با سامسونگ تماس می‌گیرد اما سامسونگ به آن‌ها می‌گوید 24 ساعت بعد به آن‌ها پاسخ می‌دهد. اما 24 ساعت می‌گذرد و هیچ اتفاقی نمیفتد تا اینکه آقای بارویک مجدداً برای ارتباط با سامسونگ تلاش می‌کند اما سامسونگ هرگز پاسخی به وی نمی‌دهد.

در نهایت، بارویک تماسی از سامسونگ دریافت می‌کند که او را به بخش بیمه شرکت سامسونگ معرفی می‌کند:«آن‌ها به من گفتند هزینه‌ای برای جایگزینی وسایل آسیب دیده پرداخت نمی‌کنند، ما از آن‌ها درخواست کردیم فرش خانه و وسایلی که مواد شیمیایی بر روی آن‌ها ریخته بود را تعویض کنند اما به نظر می‌رسید اولویت سامسونگ بازیابی گوشی آسیب دیده است.»

وزلی هارتزوگ، آتش نشانی است که گلکسی نوت 7 را داخل گاراژ به شارژر وصل می‌کند و چند ساعت بعد خانه خود را در شعله‌های آتش مشاهده می‌کند. تحقیقات هنوز دلیلی اصلی آتش سوزی خانه آقای هارتزوگ را مشخص نکرده اما این مسئله که یک کمپرسور هوا نیز به همان پریز وصل بوده در طول تحقیقات رد شد.
garageاکنون با گذشت 1 ماه از وقوع این حادثه، آقای هارتزوگ هنوز هم در حال مذاکره با سامسونگ است و این کمپانی یک محل سکونت موقت برای خانواده ایشان تدارک دیده اما آقای هارتزوگ رفتار سامسونگ در قبال خود را نا امید کننده می‌داند:«فکر می‌کردم آن‌ها مفیدتر واقع شوند و تلاش بیشتری برای کمک به بازگشت من به خانه یا تسریع روند تحقیقات انجام دهند.»

samsung-galaxy-note-7یکی دیگر از گلکسی نوت 7 های معیوب در ریچموند، ویرجینیا منفجر شد و به کمد کنار تخت Shawn Minter آسیب وارد کرد. اگرچه این کمپانی کره ای به آقای مینتر وعده داد که به محل حادثه مراجعه می‌کند و درباره گوشی وی تحقیق می‌کند اما هیچ وقت این اتفاق رخ نداد:«آن‌ها تنها به بازیابی گوشی آسیب دیده علاقه مند بودند و وقتی که به آن‌ها گفتم این گوشی را به کمیسیون امنیت لوازم مصرفی خواهم برد، ارتباط را قطع کردند.»

burned-nighstandبنابراین اکنون که با تجربه قربانیان انفجار گلکسی نوت 7 آشنا شدیم و از رفتار نا امید کننده سامسونگ در قبال صدمات ناشی از انفجار این گوشی نیز مطلع شدیم بهترین کار برگرداندن هرچه سریع‌تر گلکسی نوت 7 به سامسونگ و تعویض آن با مدل‌های دیگر یا باز پس گرفتن کامل پول است. به طور کلی بهتر است قبل از تصمیم بر نگه داری گلکسی نوت 7 از خود بپرسید آیا سامسونگ لیاقت وفاداری من به این محصول خطرناک را دارد؟

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها