آی پینز

سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را هم به زیر نمایشگر ببرد!

صرف نظر از اینکه در مجادله بین طرفداران بریدگی بالای نمایشگر و سوراخ دوربین سلفی، طرف کدام یک را می‌گیرید، تقریباً همه ما در این زمینه اتفاق نظر داریم که اگر به طریقی بتوان هر دوی این‌ها را کنار گذاشته و صفحه نمایشی کامل و بدون نقص را در گوشی‌های تلفن همراه ارائه کرد، بسیار جالب‌تر و هیجان‌انگیزتر خواهد بود.

با سرعت سرسام‌آوری که این روزها در پیشرفت فناوری شاهد هستیم و به خصوص با انقلابی که اسکنرهای اثر انگشت زیر نمایشگر به پا کرده‌اند، کاملاً مشخص بوده و هست که انواع و اقسام بریدگی و سوراخ بالای نمایشگر که به منظور راه‌کاری برای کاهش حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش به کار گرفته می‌شوند، تنها یک مانع موقت بر سر راه تولید کنندگان گوشی بوده و در آینده می‌توان شاهد عرضه محصولاتی با صفحه نمایش کامل و بدون هرگونه حاشیه یا بریدگی بود.

خوشبختانه، به نظر می‌رسد انتظارها برای چنان روزی چندان هم طولانی نخواهد بود، زیرا خبر رسیده که سامسونگ در حال حاضر مشغول کار بر روی دوربین سلفی زیر نمایشگر است. خبر توسعه چنین فناوری جذابی اولین بار توسط معاون بخش تحقيق و توسعه صفحات نمايش سامسونگ، آقای يانگ بیونگ-دوک، اعلام شد و امروز نیز شاهد تأیید آن توسط رسانه‌های کره‌ای هستیم.

سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را هم به زیر نمایشگر ببرد!

در حال حاضر در صنعت گوشی‌های هوشمند راه حل‌های مختلفی برای مخفی کردن یا تغییر مکان اجزای سخت افزاری مهمی که به طور سنتی در جلوی گوشی تعبیه می‌شدند، ارائه شده است. از جمله مهم‌ترین این قطعات و اجزای سخت افزاری می‌توان به بلندگوی تلفنی، اسپیکر، سنسورهای مجاورتی و روشنایی و همچنین اسکنر اثر انگشت اشاره کرد. در این بین، دوربین سلفی را کمابیش می‌توان آخرین چالش پیش روی تولید کنندگان در راه طراحی گوشی هوشمندی با صفحه نمایش کامل و بدون حاشیه واقعی، دانست. این طور که منابع کره‌ای گزارش داده‌اند، تکنولوژی جدید سامسونگ تا جایی می‌تواند توسعه یابد که دوربین سلفی به طور کل از دید مخفی شده و در عین حال هیچگونه تبعات منفی بر عملکرد دوربین و یا صفحه نمایش نداشته باشد.

این خبر قطعاً یک خبر خوب برای تمامی کاربران و علاقه‌مندان گوشی‌های هوشمند است. متأسفانه منابع خبری هنوز جزئیات بیشتری از نحوه عملکرد دوربین زیر نمایشگر ارائه نکرده‌اند، اما ظاهراً در این فناوری، بخشی از صفحه نمایش که روی دوربین سلفی را پوشانده، به هنگام استفاده از دوربین به صورت شفاف درآمده و بدین ترتیب امکان عکس‌برداری و فیلم‌برداری توسط لنز را مهیا می‌کند. ما نیز همانند شما بسیار علاقه‌مند هستیم که دقیقاً بدانیم این تکنولوژی جدید و آینده‌نگرانه چگونه کار می‌کند و مطمئناً در طی هفته‌ها و ماه‌های آتی با انتشار اخبار بیشتر در این خصوص، در وب سایت دیجی رو آن‌ها را منعکس خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها