یک ترفند ساده برای کاهش حجم عکس‌ها در آی او اس 11

در سیستم عامل آی او اس 11، اپل فرمت HEIF را برای عکس‌ها معرفی کرد. HEIF که مخفف عبارت “High Efficiency File Format” به معنی “فرمت فایل راندامان بالا” است، به کاربران امکان می‌دهد تا حجم عکس‌های تهیه شده توسط دوربین گوشی را به کمترین مقدار ممکن (بدون افت کیفیت) کاهش دهند. مسلماً کاهش حجم عکس‌ها بدین معنی خواهد بود که می‌توانید تعداد بیشتری عکس را در گوشی خود ذخیره کنید و در نتیجه کمتر با مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی روبرو شوید.

فقط یک مشکل در مورد HEIF وجود دارد و آن هم اینکه اکثر برنامه‌های کامپیوتری و سخت افزارهایی که از آن استفاده می‌کنیم برای تعامل با فرمت‌های خانواده JPEG برنامه‌ریزی شده‌اند، نه HEIF. اما نگران نباشید، اپل برای این مشکل هم چاره‌ای اندیشیده است. برای اینکه کاربران گوشی‌های آیفون بتوانند به راحتی عکس‌هایی را که تهیه کرده‌اند در دیگر دستگاه‌ها هم مشاهده کنند، می‌توانند گوشی خود را طوری تنظیم کنند که در هنگام ثبت عکس، آن‌ها با فرمت HEIF ذخیره شده و فضای کمتری اشغال کنند و زمانی هم که قصد دارند آن‌ها را به یک دستگاه دیگر منتقل کنند، فرمت عکس‌ها را در داخل خود گوشی به JPEG تغییر دهند.

HEIF format - یک ترفند ساده برای کاهش حجم عکس‌ها در آی او اس 11

اما روش انجام این کار:

تغییر فرمت به HEIF:

برای تنظیم فرمت HEIF به عنوان فرمت پیش‌فرض عکس‌ها کافیست به قسمت تنظیمات دوربین مراجعه نموده و سپس وارد بخش Formats شوید. در این بخش می‌توانید گزینه High Efficiency را به عنوان فرمت دلخواه خود انتخاب کنید.

تبدیل فرمت از HEIF به JPEG:

به قسمت تنظیمات گوشی و سپس بخش تصاویر (Photos) مراجعه کرده و در این قسمت گزینه انتقال خودکار به رایانه یا مک را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه باعث خواهد شد تا هر زمان که گوشی خود را به رایانه یا مک وصل کرده و قصد انتقال عکس‌ها را داشته باشید، فرمت آن‌ها از HEIF به JPEG تغییر کنند و با مشکلی از بابت نمایش تصاویر مواجه نشوید.

منبع msn

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.