دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

کمک به دستگیری مجرمان با نصب برنامه‌های مکان یابی موبایل!

همه ما از وجود برنامه‌های «آیفون مرا پیدا کن» (Find my iPhone) برای آی او اس و «گوشی مرا پیدا کن» (Find my device) از گوگل برای اندروید آگاهیم، ولی گاهی اوقات، فراموش می‌ کنیم که چنین برنامه هایی چقدر اهمیت دارند و از نصب و راه اندازی آنان در گوشی جدید خود غافل می‌شویم.

شما با استفاده از این برنامه ها میتوانید مکانی که گوشی موبایل خود را جا گذاشته‌اید پیدا کنید. مدتی قبل دختر بچه‌ای 14 ساله با استفاده از برنامه «آیفون مرا پیدا کن» که به تازگی بر بروی دستگاه خود فعال کرده بود، نقش به سزایی در دستگیری یک مجرم مضنون به دزدی ایفا کرد.

این دختر بچه، آیفون خود را در ماشینی که بعدا توسط مردی 32 ساله دزدیده می‌شود جا گذاشت. بعد ها مشخص شد که مرد باعث خساراتی از جمله آسیب به یک فرد و 3 دستگاه اتومبیل دیگر شده است.

همچنین آن دختر که مشخصاتش به خاطر حفظ هویت،  توسط خبرگزاری های محلی مخفی مانده است، سعی بر این داشته که از دزدی ماشین توسط مردی که به احتمال زیاد مسموم نیز بوده، جلوگیری کند؛ لحظاتی بعد، به طور کاملا تصادفی به خاطر می‌آورد که چند روز قبل، برنامه‌ای که گوشی را مکان یابی می‌کند، بر روی موبایل خود نصب کرده است.

مسئولین به سرعت متوجه این اتفاق خوشحال کننده می شوند و با استفاده از موبایل فردی دیگر، ماشین دزدیده شده را مکان یابی می کنند؛ گوشی موبایل دختر بچه و آن دزد با نام «جاناتان هارپر» هنوز داخل ماشین بودند. در نهایت مرد مجرم، با تلاش «دفتر کلانتری استان اوتاگامی در ایالت وینسکانسین» که 8 مایل از محل دزیده شدن ماشین دور است، دستگیر شد.

از آنجایی که پلیس محلی باید منطقه ای بزرگ را تجسس می‌کرد، بدون برنامه «آیفون مرا پیدا کن» در گوشی آن دختر، باید برای دستگیری آن مرد بسیار به خود زحمت می‌داد. طبق صحبت های «گروهبان رایان کارپنتر»، اگر کمک‌های دختر بچه نبود، ماموریت جست و جو آنها به پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه تبدیل می‌شد.

اگرچه همچین اتفاقات خاصی بسیا نادر به حساب می‌آیند، اما امنیت در این مسائل بسیار اهمیت دارد. کمی احتیاط به کسی آسیب نمیزند، بلکه باعث می‌شود مردم عادی همانند ابرقهرمان ها نجات بخش باشند!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar