فلای تودی

چگونه استوری دیگران را در اینستاگرام به اشتراک بگذاریم؟

اگر شما هم از اپلیکیشن پرطرفدار اینستاگرام استفاده می‌کنید حتماً از این‌که استوری های اینستاگرام تنها برای مدت کوتاهی قابل مشاهده هستند آگاهید. برخلاف سایر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی که به اشتراک گذاری و یا فوروارد کردن محتوای اصلی فردی دیگر بسیار آسان است، انجام این کار در اینستاگرام کمی چالش برانگیز و متفاوت خواهد بود. اما اگر از مشاهده استوری شخص دیگری لذت بردید و دوست داشتید تا آن را با دوستان و دنبال‌کننده‌های خود هم نشان دهید، در این مقاله با ما همراه شوید تا مرحله به مرحله در انجام این کار شما را همراهی کنیم.

اشتراک گذاری استوری دیگران در اینستاگرام

روش‌های زیادی برای اشتراک‌گذاری استوری دیگران در اینستاگرام وجود دارد با این حال باید توجه داشته باشید که انجام این کار با قوانینی هم همراه خواهد بود، پس بیایید بدون معطلی به جزئیات انجام این کار بپردازیم.

چگونه استوری دیگران را در استوری اینستاگرام خودمان به اشتراک بگذاریم؟

به اشتراک گذاری استوری‌های شخص دیگری در اینستاگرام بسیار سر راست و آسان است. توجه داشته باشید که انجام این کار بیشتر بستگی به این دارد که سازنده محتوا شما را در استوری مورد نظر تگ کرده باشد یا خیر. اگر کاربر مورد نظرتان شما را تگ نکرده است پس گزینه Add the Story به صفحه خودتان وجود نخواهد داشت.

اما نگران نباشید چراکه روش‌های زیادی را برای اشتراک گذاری استوری دیگران در اینستاگرام در ادامه برایتان قرار دادیم تا بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. اما فعلا شرایطی را در نظر بگیرید که شما قصد دارید استوری که در آن تگ شده‌اید را به صفحه خود اضافه کنید، برای انجام این کار باید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا اپلیکیشن Instagram را باز کرده و روی “هواپیمای کاغذی” یا همان آیکون دایرکت مسیج خود که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.
  چگونه استوری دیگران را در استوری اینستاگرام خودمان به اشتراک بگذاریم؟ 1
 2. حالا نوتیفیکیشن تگی که هنگام تگ شدن داخل استوری مورد نظر دریافت کرده‌اید را باز کنید.
  چگونه استوری دیگران را در استوری اینستاگرام خودمان به اشتراک بگذاریم؟ 2
 3. در آخر باید روی گزینه “Add to Your Story” کلیک کرده و گزینه “Send” را انتخاب کنید تا برای خودتان ارسال شود. حالا مثل سایر استوری ها محتوای مورد نظرتان را به اشتراک بگذارید.
  چگونه استوری دیگران را در استوری اینستاگرام خودمان به اشتراک بگذاریم؟ 3

چگونه یک استوری را برای شخص دیگری ارسال کنیم؟

اگر شما روی استوری تگ نشده‌اید همچنان امکان ارسال استوری اینستاگرامی برای کاربر دیگر وجود دارد. این کار باعث انتشار استوری مورد نظر برای همه افراد نخواهد شد اما برای زمان‌هایی که قصد دارید محتوای مورد نظر را تنها به چند نفر از دوستانتان نشان دهید کاربردی خواهد بود.

توجه داشته باشید که در این روش حتما باید فرد مورد نظر اکانت “Public” یا همان عمومی داشته باشد؛ در غیر این صورت گزینه امکان ارسال برای فرد دیگر را مشاهده نخواهید کرد. برای ارسال یک استوری برای شخص دیگری در اینستاگرام باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا روی گزینه “Story” که در بالای صفحه نمایش شما قرار دارد کلیک کنید.
  چگونه یک استوری را برای شخص دیگری ارسال کنیم؟ 1
 2. سپس روی آیکون هواپیمای کاغذی که در گوشه سمت راست باکس متن قرار دارد کلیک کنید.
  چگونه یک استوری را برای شخص دیگری ارسال کنیم؟ 2
 3. حالا گزینه “Send” موجود کنار هر یک از کاربرانی که دوست دارید این استوری را دریافت کنند را بزنید.
  چگونه یک استوری را برای شخص دیگری ارسال کنیم؟ 3

کار شما در این مرحله به پایان می‌رسد. توجه داشته باشید که اگر آیکون هواپیمای کاغذی کنار باکس متنی ظاهر نشد، کاربر مورد نظر اکانت اینستاگرام خود را به حالت شخصی در آورده و یا اجازه به اشتراک گذاری استوری‌ها را در تنظیمات اکانت خود نداده است.

اشتراک گذاری استوری در اینستاگرام با استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها

یکی دیگر از روش‌های جالب برای به اشتراک گذاری استوری در اینستاگرام به کمک سایر اپلیکیشن‌هایست. برای مثال شما می‌توانید برای نشان دادن یک استوری بامزه و خنده دار در اینستاگرام به دوستتان، لینک آن را کپی کرده و در قالب یک پیام متنی برای شخص مورد نظر خود ارسال کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را به ترتیب پیش بگیرید:

 1. ابتدا روی بخش Instagram Story کلیک کرده و سپس روی سه نقطه عمودی که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد بروید.
  اشتراک گذاری استوری در اینستاگرام با استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها 1
 2. حالا گزینه “Share To…” را انتخاب کنید.
  اشتراک گذاری استوری در اینستاگرام با استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها 2
 3. در صورت تمایل به دریافت لینک استوری باید “application” یا “contact” را انتخاب کنید.
  اشتراک گذاری استوری در اینستاگرام با استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها 3

در این صورت زمانی‌که دوست شما روی لینک مورد نظر کلیک کنید، اپ اینستاگرام برایش باز خواهد شد و مستقیما او را به استوری ارسال شده ارجاع خواهد داد.

تنظیمات استوری عمومی برای قابل اشتراک کردن آن‌ها

استوری‌های اینستاگرام برای این که قابل به اشتراک‌گذاری مجدد باشند باید حتما روی حالت عمومی یا “Public” تنظیم شوند. این تنظیمات به صورت پیش‌فرض روی اکانت قرار دارد، مگر این‌که به صورت دستی آن‌ را تغییر داده باشید. داشتن اکانت پابلیک یا عمومی مزایای بسیار کاربردی دارد اما در صورتی که با کسی مشکل داشته باشید می‌توانید حساب اینستاگرامی خود را به حال شخصی در بیاورید. برای تغییر اکانت خود به یک حساب عمومی و یا شخصی باید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا روی آیکون پروفایل خود روی اپ اینستاگرام کلیک کرده تا به منو دسترسی پیدا کنید.
  تنظیمات استوری پابلیک برای قابل اشتراک کردن آن‌ها 1
 2. حالا از قسمت “Settings” گزینه “Privacy” را انتخاب کنید.
  تنظیمات استوری پابلیک برای قابل اشتراک کردن آن‌ها 2
 3. در این مرحله باید بخش “Account Privacy” را انتخاب کنید.
  تنظیمات استوری پابلیک برای قابل اشتراک کردن آن‌ها 3
 4. با توجه به سلیقه خود می‌توانید ویژگی حساب شخصی یا همان “Private Account” را مطابق تصویر زیر فعال و یا غیرفعال کنید.
  تنظیمات استوری پابلیک برای قابل اشتراک کردن آن‌ها 4

پروفایل اینستاگرام به صورت پیش‌فرض در حالت Public تنظیم شده به همین دلیل تنها در صورتی که تنظیمات حساب شخصی را اعمال کردید و یا قصد ایجاد تغییر دارید، از مراحل بالا کمک بگیرید.

تگ کردن افراد برای قابل اشتراک کردن استوری اینستاگرام

دومین قسمت کلیدی در اشتراک گذاری پست فرد دیگر این است که در آن تگ شده باشید. تنها زمانی می‌توانید یک استوری را بازنشر دهید که فرد مورد نظر شما را در آن تگ کرده باشد. اما سئوال اصلی اینجاست که چطور می‌توان کسی را در استوری اینستاگرام تگ کرد؟ برای این کار باید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا روند عادی را برای ساخت یک استوری با عکس، کپشن، عنوان، استیکر و سایر موارد پیش بگیرید.
  تگ کردن افراد برای قابل اشتراک کردن استوری اینستاگرام 1
 2. سپس هر فضایی از تصویر را انتخاب کرده و با استفاده از “@mention” و وارد کردن نام کاربری فرد مورد نظر اقدام به تگ کردن او کنید.
  تگ کردن افراد برای قابل اشتراک کردن استوری اینستاگرام 2

شما می‌توانید چندین نفر را داخل یک استوری تگ کنید و با این کار هر کدام از این افراد نوتیفیکیشنی مبنی بر تگ شدن داخل استوری اینستاگرام دریافت خواهند کرد. توجه داشته باشید که نمی‌توان مانع از ارسال این نوتیفیکیشن شد اما می‌توانید از بازنشر کردن این استوری جلوگیری کنید.

سوالات متداول اشتراک گذاری پست/ استوری اینستاگرام 

آیا می‌توان پست شخص دیگری را در استوری اینستاگرام حساب خود به اشتراک گذاشت؟

بله شما می‌توانید پست فرد دیگری را به شرط پابلیک بودن اکانت آن شخص، در استوری خود به اشتراک بگذارید. برای این کار باید روی آیکون هواپیمای کاغذی کلیک کرده و گزینه “Add post to your story” را انتخاب کنید.

چطور می‌توانم مانع اشتراک گذاری استوری‌هایم توسط شخص دیگری شوم؟ 0

بعد از انجام این کار استوری شما حاوی لینک قابل کلیک و ارجاع به پستی است که آن را به اشتراک گذاشتید. همچنین با استفاده از همین مراحل امکان به اشتراک گذاری “Reels” نیز وجود دارد.

چطور می‌توانم مانع اشتراک گذاری استوری‌هایم توسط شخص دیگری شوم؟ 

اگر دوست ندارید سایر کاربران استوری شما را به اشتراک بگذارند می‌توانید با استفاده از منو تنظیمات اینستاگرام قابلیت انجام این کار را غیرفعال کنید. کافیست مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا روی آیکون پروفایل فرد مورد نظر رفته و سپس روی آیکون سه خط افقی که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد مطابق تصویر زیر کلیک کنید.
  چطور می‌توانم مانع اشتراک گذاری استوری‌هایم توسط شخص دیگری شوم؟ 1
 2. حالا Settings را انتخاب کنید.
  چطور می‌توانم مانع اشتراک گذاری استوری‌هایم توسط شخص دیگری شوم؟ 2
 3. روی قسمت Story کلیک کرده و بخش “Allow sharing to Story” یا همان اجازه اشتراک گذاری استوری را با توجه به سلیقه خود تغییر داده و یا غیرفعال کنید.
  چطور می‌توانم مانع اشتراک گذاری استوری‌هایم توسط شخص دیگری شوم؟ 3

همچنین می‌توانید دیگران را از اشتراک گذاری استوری‌های خود به صورت خصوصی در پیام هم با استفاده از همین سوئیچ منع کنید.

اگر کسی استوری اینستاگرام من را به اشتراک بگذارد، نوتیفیکیشن دریافت خواهم کرد؟

خیر. اگر سایر افراد استوری شما را به اشتراک بگذارند اینستاگرام به شما اطلاع نخواهد داد.

منبع alphr
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها