آی پینز

بازی Shenmue 3 رکورد بیشترین بودجه کیک استارتر را شکست

خبر ساخت ادامه بازی Shenmue 3 در E3 امسال اعلام شد و باعث به هیجان آمدن طرفداران این سری شد. در این نمایشگاه اعلام شد که بودجه اولیه بازی از طریق کیک استارتر (Kickstarter) جمع آوری خواهد شد و حال با حمایتی که گیمیر ها از این عنوان در کیک استارتر کرده اند، این بازی تبدیل به محبوب ترین پروژه این وب سایت شده است.

با اینکه هنوز فرصت Shenmue 3 در کیک استارتر به پایان نرسیده است ولی تا همین الان هم با حمایتی که 61,000 از آن کرده اند توانسته بیش از 5.5 میلیون دلار بودجه برای ساخت خود تامین نماید و رکورد کیک استارتر را که پیش از این متعلق به یک بازی در سبک سری کسلوانیا با نام Bloodstained (ساخت Koji Igarashi) بوده است را بشکند.

Shenmue 2چند نکته وجود دارد که ثبت این رکورد را بسیار جالب توجه می کند. اول این که بازی Shenmue 3 عنوانی بود که ناشران همواره نگران عرضه آن بودند و در مورد موفقیت آن در بازار دچار شک و تردید بودند. علت این امر هم این بود که، در حالی که دو نسخه اول این بازی توانسته بودند نمرات خوبی را از منتقدان دریافت کند، ولی در بحث فروش بسیار نا امید کننده ظاهر شدند و گیمر ها استقبال خوبی از آن ها نکردند. پس از شکست تجاری دو نسخه اول Shenmue، سگا تصمیم گرفت تا آن را دیگر ادامه ندهد. اما حال با گذشت 10 سال از عرضه دومین نسخه آن، به نظر می رسد بازار بازی های رایانه ای و به عبارتی گیمر ها نظرشان راجع به این سری عوض شده است و می توان گفت به درک درستی از آن رسیده اند.

نکته جالب دیگری که در مورد این رکورد وجود دارد این است که این بازی فعلا تنها برای عرضه بر روی PC و PS4 معرفی شده است و شکستن رکورد کیک استارتر تنها با وجود دو پلتفرم مقصد و کنار گذاشتن کنسول های Xbox One و Wii U نکته مهمی است. البته این تفکیک پلتفرم ها باعث می شود که سازندگان متوجه شوند که بازیشان بر روی کدام پلتفرم از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

Shenmue 3 Logoبا این حال همچنان برخی نقص ها و ابهامات هم در مورد پروژه کیک استارتر این عنوان به چشم می خورد و آن هم عدم شفافیت سازندگان در مورد میزان بودجه مورد نیاز بازی و همچنین مشخص نبودن مقدار بودجه کافی برای به واقعیت مبدل کردن آنچه که در ذهن کارگردان این عنوان یعنی Yu Suzuki وجود دارد، می باشد.

اما به نظر می رسد این مسائل جرئی تاثیری بر روی گیمر ها نداشته اند و طرفداران عنوان Shenmue 3 هزینه مورد نیاز آن را تامین کرده اند. رکوردی که این بازی تا به این لحظه ثبت کرده بسیار فوق العاده می باشد و مطمئنا شکستن این رکورد توسط بازی های آینده که در کیک استارتر ارائه خواهند شد کار بسیار مشکلی خواهد بود.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد