لباسی که به آلودگی هوا واکنش نشان می‌دهد

آیا می‌خواهید بدانید که شهر شما از نظر آلودگی هوا در چه وضعیتی قرار دارد؟ اگر شما به دنبال فهمیدن چنین موضوعی هستید، می‌توانید نگاهی به این لباس مخصوص که Aerochromic نام دارد بیندازید. این لباس به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که می‌تواند آلودگی هوا را تشخیص دهد.

این لباس توسط نیکلاس بنتل طراحی‌شده است و ایده این لباس زمانی به ذهنش خطور کرد که 20 سال بعد را به همراه آلودگی‌هایی که در هوا وجود دارد تصور کرد. با توجه به این‌که آلودگی هوا در مراکز ثابت اندازه‌گیری می‌شود و مقدار آلودگی که در نزدیک یک کارخانه وجود دارد از سایر مناطق که نسبت به کارخانه دورتر هستند بیشتر است. اما با این وجود لازم است که از مناسب بودن هوای اطراف محل زندگی اطمینان حاصل کرد.

با استفاده از پیراهن‌های Aerochromic می‌توان به مقدار نسبی آلودگی موجود در هوا پی برد. زمانی که کیفیت هوا خوب باشد، بخش‌های سفید در لباس ظاهر می‌شوند و اگر هوا بد باشد رنگ نقاط سفید لباس به سمت سیاه متمایل می‌شوند.

طبق گفته بنتل: اطلاع از ایمن بودن هوا باید به یک دانش عمومی تبدیل شود. تغییر رنگ لباس باعث می‌شود که مردم از کیفیت محیط اطراف خود اطلاع پیدا کنند. البته به دست آوردن این آگاهی  چندان هم ارزان‌قیمت نیست. این لباس باقیمت 500 دلار در سایت آن برای خرید در دسترس است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.