با شش موتور سیکلت شگفت‌انگیز تمام الکتریکی آشنا شوید

ماشین‌هایی که هیچ مواد آلاینده‌ای را در محیط زیست منتشر نمی‌کنند از هر طرف سر بیرون کرده‌اند اما موتورسیکلت‌ها کمی دیرتر وارد این بازی شده‌اند. با این حال موتورسیکلت‌های تمام الکتریکی روز به روز در خیابان‌ها بیشتر می‌شوند و با موتورسیکلت‌هایی با اندازه‌ی موتور متفاوت، و زمان شارژ شدن و طول عمر شارژ متفاوت، هر موتورسیکلتی که به بازار می‌آید قابلیت‌های منحصربه‌فردی را در اختیار مصرف‌کنندگانش قرار می‌دهد. از طراحی‌های آینده‌نگرانه‌ای همچون موتورسیکلتی شبیه موتورسیکلت بتمن گرفته تا موتورسیکلت‌هایی که به نظر می‌رسد از جنگ ستارگان خارج شده‌اند، این موتورسیکلت‌های جدید خیلی به چشم می‌آیند و پیش‌بینی افراد در مورد ظاهر این موتورسیکلت‌ها را نقض کرده‌اند، پیش‌بینی‌هایی که می‌گفتند چنین موتورسیکلت‌هایی نسخه‌هایی زشت‌تر از موتورسیکلت‌های با سوخت فسیلی خواهند بود. حال دیگر موتورسیکلت‌های الکتریکی اهداف بلندپروازانه‌ای را هدف گرفته‌اند، از فراتر رفتن از حد سرعت موتورسیکلت‌ها گرفته تا بازه‌های طولانی‌تر راندن موتور و حتی قابلیت‌های سرگرم‌کننده‌ای همچون استفاده از LED های مختلف برای جلوه‌ی بصری متفاوت، از جمله اهدافی است که سازندگان موتورسیکلت‌های الکتریکی از آن‌ها برای برجسته شدن محصول‌شان استفاده می‌کنند.

این لیست شامل اولین موتورسیکلت پرینت شده توسط روش پرینت سه‌بعدی است، و موتورسیکلت دیگری در این لیست وجود دارد که می‌تواند با سرعت 160 کیلومتر در ساعت حرکت کند! در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

BMW Motorrad VISION NEXT 100

شش موتورسیکلت تمام الکتریکیوظیفه‌ی ساخت موتورسیکلتی الکتریکی برای محبوب‌ترین ابرقهرمان جهان را به BMW بسپارید. موتورسیکلت BMW Motorrad VISION NEXT 100 که به طور خودکار تعادل خودش را حفظ می‌کند، موتورسیکلتی است که هیچ مواد آلاینده‌ای را در محیط منتشر نمی‌کند و به نظر می‌رسد برای شخص بتمن طراحی شده باشد. با نگاه کردن به این موتورسیکلت، موتورسیکلتی با طراحی صیقلی و براق، و فریمی از جنس سیاه مات و با طراحی آینده‌نگرانه را خواهید دید. جدیدترین موتورسیکلت BMW که ماه پیش در لس آنجلس رونمایی شد از طراحی مثلثی شبیه به موتورسیکلت‌های دیگر این کمپانی بهره می‌برد، با این تفاوت که این بار این موتورسیکلت با آلیاژهای متفاوتی از جنس فیبر کربن و آلمینیوم پلیش شده طراحی شده است. این موتور سیکلت قابلیتی دارد که به آن اجازه می‌دهد تعادل خود را در حالت توقف و در حین راندن حفط کند. چنین قابلیتی به ایمنی و استواری بیشتر این موتوسیکلت کمک می‌کند و به همین دلیل است که BMW حتی ادعا می‌کند که موتورسواران می‌توانند بدون کلاه ایمنی از این موتورسیکلت استفاده کنند. در حالی که ما استفاده نکردن از کلاه ایمنی را توصیه نمی‌کنیم، BMW کلاهی هوشمند را برای موتورسواران طراحی کرده است که جای شیشه‌ی جلو و آینه‌های موتورسیکلت را پر می‌کند و همچنین به موتورسوار کمک می‌کند که در هنگام راندن موتورسیکلت از اطلاعات راه و عملکردهای موتورسیکلت اطلاع پیدا کند.

AP Works Light Rider

شش موتورسیکلت تمام الکتریکیخبر ساخت اولین موتورسیکلت الکتریکی پرینت شده توسط روش پرینت سه بعدی را می‌توانستید کمی قبل‌تر، همین امسال، در خبرگزاری‌های مختلف بخوانید.  Light Rider توسط کمپانی APWorks ساخته شده است که یکی از کمپانی‌های تابع ایرباس است. این موتورسیکلت می‌تواند مسافت 60 کیلومتر را با یک شارژ و حداکثر سرعت 80 کیلومتر بر ساعت بپیماید. نمونه‌ی اولیه‌ی این موتورسیکلت بیش از آن که شبیه یک موتورسیکلت باشد شبیه اسکلتی از یک موجود فضایی است. وزن این موتورسیکلت حدود 5.8 کیلوگرم است، که حدود 30 درصد کمتر از میانگین وزن موتورسیکلت‌های الکتریکی است. با مخفی کردن موتور و تمام سیم‌کشی‌های این موتورسیکلت در داخل بدنه‌ی آن، به نظر می‌رسد که این وسیله‌ی حمل و نقل را از یک فیلم علمی‌تخیلی به بیرون کشیده باشند. فقط 50 عدد از این موتورسیکلت‌های الکتریکی آینده‌نگرانه ساخته خواهند شد و قیمت هر کدام از آن‌ها حدود 56 هزار دلار خواهد بود.

Concept Honda Chopper

شش موتورسیکلت تمام الکتریکیچند سال قبل موتورسیکلتی طراحی شد که توجه هر Stormtrooper (رده‌ای از سربازان فیلم جنگ ستارگان) را جلب خواهد کرد. این طرح از ذهن طراحی به نام «پیتر نوریس» سرچشمه گرفته است، شخصی که معمولاً در زمینه‌ی بازی‌های کامپیوتری فعالیت می‌کند. موتورسیکلتی که او طراحی کرده است نیازمند شیوه‌ي جدیدی از موتورسواری است و به نظر می‌رسد که شرکت هوندا شرکتی باشد که بتواند با ساخت چنین ایده‌ی نابی کنار بیاید. با هم‌مکان بودن موتورهای الکتریکی و چرخ‌ها، این موتورسیکلت مرکز ثقل پایین‌تری نسبت به دیگر مدل‌های موتورسیکلت دارد و چنین قابلیتی به پایدار ماندن و کنترل راحت‌تر آن کمک می‌کند. هیچ حرفی در این زمینه زده نشده است که آیا هوندا در حال کار بر روی این موتورسیکلت است یا نه، با این حال این طرح بسیار جالب و شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

Johammer J1

شش موتورسیکلت تمام الکتریکیاین موتورسیکلت الکتریکی قول چیزی را داده است که تا به حال هیچ موتورسیکلتی نتوانسته آن را به مخاطبانش ارائه دهد: 200 کیلومتر راندن با یک شارژ. این موتورسیکلت قادر است با بهره‌گیری از باتری بزرگش انرژی بیشتری را در خود ذخیره کند و عملکرد بهتری را نسبت به میانگین عملکرد دیگر موتورسیکلت‌های مشابه به مصرف‌کنندگانش ارائه دهد. این موتورسیکلت که در اتریش و در مقیاس کم ساخته می‌شود از باتری‌هایی بهره می‌گیرد که به طور اختصاصی برای موتورسیکلت‌های الکتریکی ساخته شده‌اند. این موتورسیکلت الکتریکی با قیمت اولیه‌ی 31 هزار دلار به فروش رفته است.

Voxan Wattman

شش موتورسیکلت تمام الکتریکیاز زمان انتشارش در بازار در سال 2013، این موتورسیکلت به عنوان قدرت‌مندترین موتورسیکلت الکتریکی جهان شناخته شده است و دلیل این اتفاق نیز باتری قوی 12.8 کیلو وات‌ساعتی این موتورسیکلت است. این موتورسیکلت تمام الکتریکی می‌تواند در عرض 3.4 ثانیه از سرعت 0 به 100 کیلومتر بر ساعت برسد. احتمالاً یکی از بهترین قابلیت‌های این موتورسیکلت این است که می‌تواند در عرض نیم ساعت به طور کامل شارژ شود و مسافتی معادل 180 کیلومتر را در یک شارژ بپیماید. کمپانی سازنده‌ی این موتورسیکلت قصد تسخیر بازار موتورسیکلت‌های الکتریکی را در سر می‌پروراند اما متاسفانه به دلیل پاره‌ای از پیچیدگی‌ها نتوانست به چنین هدفی برسد.

The Tron Lightcycle

شش موتورسیکلت تمام الکتریکیدر سال 2011 کمپانی Parker Brothers Choppers این موتورسیکلت را تولید کرد، موتورسیکلتی تمام الکتریکی که نمایش نور شگفت‌انگیزی را با خود به همراه دارد. این موتورسیکلت که از زنجیره‌ای از LED‌ ها بهره می‌برد می‌تواند با حداکثر سرعت 160 کیلومتر بر ثانیه حرکت کند و مسافت 160 کیلومتر را با یک بار شارژ 35 دقیقه‌ای بپیماید. فریم این موتورسیکلت از استیل و فیبر کربن ساخته شده است و به همراه چرخ‌هایش با استفاده از LED هایی پوشیده شده‌اند که طراحی بدنه‌ي شگفت‌انگیز آن را پیش چشمان مخاطب برجسته‌تر می‌کند. راندن موتورسیکلتی چنین پرنور در محیطی شهری و به هنگام شب به طور حتم توجه افراد زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها