فلای تودی

اسکایپ هم از سیستم رمزگذاری end-to-end بهره می‌برد

کمپانی‌های مایکروسافت و سیگنال با هم  تیم تشکیل داده‌اند که تا آنجا که می‌شود مکالمات اسکایپی را امن کنند. این سرویس پیام‌رسان به زودی از امکان رمزگذاری end-to-end بهره خواهد برد؛ چیزی که رقبایش یعنی واتس‌اپ و فیسبوک مسنجر مدتی می‌شود که به کاربران‌شان ارائه کرده‌اند.

رمزگذاری اند تو اند در واقع یک نوع سیستم ارتباطی است که تنها افراد دو طرف ارتباط قادر به خواندن پیام‌ها هستند و هیچ‌کس دیگر امکان دریافت آن را نخواهد داشت و به همین دلیل مراقبت و دستکاری آن غیرممکن است.

رمزگذاری اندتواند به شکل گفت‌وگوها یا مکالمات خصوصی در دسترس کاربران اسکایپ خواهد بود و این ویژگی در حال حاضر در دست آزمایش به دست این کمپانی است. طبق اعلام مایکروسافت، از این ویژگی جدید در گروه‌ها پشتیبانی نمی‌شود پس فقط در گفت‌وگوهای ۲ نفره می‌توانید از آن بهره ببرید. نحوه‌ی کار و استفاده از آن بدین صورت است:

۱.بر روی آیکون + کلیک کنید.

۲. گزینه‌ی New private chat را انتخاب کنید.

۳. مخاطبی که می‌خواهید با او گفت‌وگوی خصوصی داشته باشید را انتخاب کنید. پس از آن به صفحه‌ی چت جدیدی با او منتقل می‌شوید.

۴. یک دعوت نامه به مخاطب موردنظرتان ارسال شده و از او می‌خواهد که دعوت شما را برای این گفت‌وگو بپذیرد. این دعوت‌نامه به مدت ۷ روز اعتبار دارد و اگر طرف مقابلتان آن را قبول نکند منقضی شده و باید یکی دیگر برایش بفرستید.

۵. وقتی مخاطب‌تان دعوت شما را قبول کرد، می‌توانید فقط بر روی همان دیوایس یا دستگاه با هم مکالمه‌ی خصوصی داشته باشید. اگر بخواهید مکالمه را در دستگاه دیگری ادامه بدهید باید دوباره از آن دستگاه موردنظر برای مخاطب‌تان دعوت‌نامه بفرستید.

بعد از اینکه گفت‌وگوی‌تان تمام شد، اگر دوست داشتید می‌توانید آن را دیلیت کنید. بدین منظور کافی است روی گفت‌وگو راست کلیک کرده و گزینه‌ی delete را انتخاب کنید.

این ویژگی به زودی در دسترس کاربران اندرویدی و آی‌او‌اسی قرار خواهد گرفت.

 

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها