منابع زنجیره تأمین خبر از کاهش فروش آیفون ایکس، آیفون 8 و آیفون 8 پلاس می‌دهند

در حالی که برخی از تحلیلگران معتقدند مدل های 2017 آیفون فروش خوبی دارند، اما منابع زنجیره تأمین چیز دیگری می گویند. با توجه به اینکه این افراد در داخل چرخه تولید بوده و از نزدیک نظاره گر اتفاقات هستند، ممکن است در مقایسه با تحلیل گرانی که در دفتر خود نشسته‌‌اند، نظر دقیق تری داشته باشند. بنا به گفته این منابع زنجیره تأمین، سفارشاتی که تأمین کنندگان قطعات از اپل دریافت کرده اند، در سه ماهه اول سال 2018 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تقریباً 15 تا 30 درصد کاهش نشان می دهد.

برخی معتقدند که کاهش حجم سفارشات در این برهه زمانی می تواند به برخی فاکتورهای فصلی مانند تعطیلات سال نو قمری مربوط باشد که در طی هفته ای که تعطیلات شروع می شود، معمولاً نرخ بهره وری کارخانه را به شدت کاهش می دهد. در حالی که این مسئله قطعاً یکی از دلایل کاهش سفارشات قطعات است، اما برخی منابع دیگر در زنجیره تأمین ادعا می کنند که فروش آیفون ایکس به دلیل کاهش فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، کند شده است.

آیفون ایکس
مدل ویژه دهمین سالگرد تولید گوشی‌های آیفون موسوم به آیفون ایکس یا آیفون 10

همچنین گزارش شده که از تأمین کنندگان سایر قطعات، مانند ماژول های سنسور سه بعدی و تراشه های حافظه، خواسته شده که موجودی خود را کاهش دهند. به این ترتیب و در صورت کاهش تقاضای اپل، صدمات مالی کمتری به آن ها وارد خواهد شد.

با توجه به انتشار این اطلاعات ضد و نقیض در مورد چگونگی فروش آیفون ایکس و سایر مدل های سال 2017، باید تا روز 1 فوریه (12 بهمن) که قرار است اپل گزارش درآمد خود در سه ماهه اول سال مالی 2018 را ارائه کند، منتظر بمانیم. این گزارش از اکتبر تا دسامبر 2017 را پوشش می دهد و اولین آمار رسمی از میزان فروش آیفون های جدید را که شامل مدل ویژه دهمین سالگرد این سری گوشی ها (آیفون ایکس یا آیفون 10) می باشد، در اختیار عموم قرار خواهد داد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها