نتایج بنچمارک رسمی اسنپدراگون 845؛ قدرت گرافیکی بالاتر از آیفون ایکس!

جدیدترین نسل از چیپ‌های پردازشی کوالکام در سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد و مطمئناً با ورود خود، چالش‌های جدیدی را پیش روی پرچمداران فعلی گوشی‌های اندرویدی قرار داده و سرعت و قدرت گرافیکی آن‌ها را زیر سؤال خواهد برد! این چیپ پردازشی جدید که اسنپدراگون 845 نام دارد، مطابق انتظار در ابتدا در پرچمدارهای جدید سامسونگ که یکی از بزرگ‌ترین شرکای تجاری کوالکام به حساب می‌آید، به کار گرفته خواهد شد. البته مطمئناً استفاده از اسنپدراگون 845 تنها به گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس محدود نشده و دیگر تولید کنندگان مطرح بازار اندروید مانند ال جی، سونی و شیائومی هم از این پردازنده قدرتمند در محصولاتشان بهره خواهند گرفت.

اما سؤال مهمی که در اینجا پیش می آید این است که واقعاً اسنپدراگون 845 چه مزایایی دارد که کاربران به خاطر آن باید قید استفاده از گلکسی اس 8، ال جی وی 30، شیائومی می 6، و یا حتی وان پلاس 5 تی را که از اسنپدراگون 835 استفاده می‌کنند، زده و گوشی خود را با یک مدل جدیدتر تعویض کنند؟ خوب، برای پاسخ به این سؤال، کوالکام پردازنده جدید خود را در یک پلتفرم مرجه مورد آزمایش قرار داده و نتایج بنچمارک آن را منتشر کرده است. با اینکه نتایج مربوط به مدیریت مصرف انرژی و مدیریت حرارت تولید شده ممکن است در یک گوشی هوشمند تجاری با آنچه که در آزمایش کوالکام به دست آمده تفاوت داشته باشد، اما نتایج مربوط به پردازش گرافیکی و دیگر فاکتورها قابل تعمیم به گوشی‌های اندرویدی خواهند بود و باید گفت این نتایج نوید بهبود چشمگیر در قدرت و سرعت عملکرد پردازنده را دارند.

با اینکه هر دو پردازنده اسنپدراگون 835 و اسنپدراگون 845 از تکنولوژی 10 نانومتری استفاده می‌کنند، اما باید توجه داشت که این در محصول جدید کوالکام نسل دوم فناوری مذکور به کار گرفته شده که مطمئناً بهتر و بهینه‌تر از نسل قبل می باشد. بنا به ادعای شرکت سازنده، این نسل دوم فرایند 10 نانومتری با معماری جدید Spectra برای دوربین و پردازنده گرافیکی جدید آدرنو، تا 30 درصد نسبت به نسل قبل مصرف انرژی کمتری خواهد داشت که نکته بسیار قابل توجهی بوده و مطمئناً تأثیر زیادی بر طول عمر باتری گوشی‌ها خواهد گذاشت.

همان طور که در نتایج بنچمارک اسنپدراگون 845 نیز کاملاً مشخص است، این پردازنده جدید در زمینه پردازش گرافیکی حدود 20 تا 40 درصد عملکرد بهتری نسبت به نسل قبل داشته و از این حیث به خوبی با تراشه A11 آیفون ایکس اپل رقابت می‌کند. البته وقتی عملکرد پردازشی مربوط به هسته‌ها و مصرف انرژی کلی آن را در نظر می‌گیریم، تفاوت چندان محسوسی با اسنپدراگون 835 مشاهده نمی‌شود. به هر حال برای قضاوت بهتر در مورد این چیپ پردازشی جدید باید تا زمان عرضه گوشی‌های مجهز به آن منتظر بمانیم تا عملکرد آن را در شرایط واقعی مشاهده و مقایسه نماییم.

در زیر می توانید اسلایدهای مربوط به نتایج بنچمارک رسمی اسنپدراگون 845 را مشاهده نمایید:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها