سونی تولید پلی استیشن 5 را باز هم کاهش داد!

همه‌گیری کووید-19 زنجیره‌های تامین بیشتر صنایع را مختل یا با مشکل مواجه کرده است، اما در این برخی صنایع بیشتر از سایرین آسیب دیده‌اند که صنعت تولید تجهیزات الکترونیکی یکی از آن‌هاست. به همین واسطه به نظر می‌رسد که تولید پلی استیشن 5 سونی دوباره کاهش خواهد یافت و قرار نیست تهیه این کنسول بازی راحت‌تر از قبل شود. از زمان عرضه پلی استیشن 5 در سال گذشته تاکنون، تهیه این کنسول بسیار سخت بوده و اکنون بلومبرگ گزارش می‌دهد که شرکت ژاپنی سونی تولید PS5 را برای سال مالی پیش رو به دلیل محدودیت‌های لجستیکی و تأمین قطعات، کاهش داده است. با دیجی رو همراه باشید.

پلی استیشن 5

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه ادعا کرده که سونی قبلاً پیش بینی تولید 16 میلیون دستگاه را برای سال مالی منتهی به ماه مارس 2022 داشت، اما اکنون این مقدار را به حدود 15 میلیون دستگاه کاهش داده است. مشکلات سونی ناشی از عرضه نابرابر واکسن در کشورهای در حال توسعه است که باید می‌شود نتواند از مراکز تولید خود در آن کشورها به بهترین شکل استفاده کند. این امر نیز به نوبه خود منجر به عرضه غیرقابل پیش بینی تراشه و سایر قطعات می‌شود و تأمین منظم آن‌ها به چالشی جدی برای شرکت ژاپنی تبدیل شده است. باید توجه داشت که این مشکلات، تولید کنندگان بازی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد، چرا که طرفداران پلی استیشن 5 به واسطه عدم دسترسی به این کنسول، به ناچار به سراغ نسخه‌های رایانه شخصی بازی‌ها می‌روند و به این ترتیب سازندگان نیز مجبورند توجه بیشتری به این پلتفرم داشته باشند.

شرکای تجاری سونی انتظار دارند پلی استیشن 5 تا سال 2022 همچنان کمیاب باشد و اذعان کرده‌اند که رسیدن به هدف فروش 22.6 میلیون دستگاه در سال مالی آتی یک چالش جدی خواهد بود.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها