سونی با این سه مدل به جمع سازندگان تلویزیون‌های 4K HDR پیوست [CES 2016]

4K HDR تلوزیون سونی

تا کنون اکثر تلوزیون‌های معرفی شده در CES 2016 با تکنولوژی HDR ارائه شده اند و امروز کمپانی سونی با معرفی سه مدل از تلویزیون‌های خود، رسما به جمع سازندگان تلوزیون‌های 4K HDR پیوست.

XBR-X930D ،XBR-X940D و XBR-X850D کدنام این سه مدل فوق نازک از سری تلویزیون‌های HDR براویا سونی هستند که سونی به لطف این استاندارد جهانی، میزان روشنایی، کنتراست و گرمای رنگ را در محصولات ذکر شده افزایش داده است.

مدل‌های نام برده براویای سونی دارای طیف وسیعی از اندازه ها می باشند. مدل X850D شامل سایز‌های 55، 65، 75 و 85 اینچی – مدل X930D شامل دو سایز 55 و 65 اینچی و مدل X940D نیز در مدل 75 اینچی قابل عرضه می‌باشند.

مدل X930D که پرچمدار تلویزیون‌های سونی نیز میباشد، مجهز به یک تکنولوژی در نور پس زمینه خود شده است که سونی نام آن را درایو Slim Backlight قرار داده است. این درایو با فناوری محدوده دینامیکی خود قادر خواهد بود تا نور پس زمینه صفحه نمایش را برای درک صحیح تر تصاویری با رنگ سیاه، کاهش و یا افزایش دهد.

در آینده ای نزدیک نیز یک اپلیکیشن اختصاصی توسط Sony Pictures Home Entertainment برای تلوزیون‌های جدید سونی با نام ULTRA عرضه خواهد شد که قادر خواهد بود تا به صورت آنلاین و اشتراکی، فیلم‌هایی با کیفیت 4K HDR را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. علاوه بر آن اپلیکیشن ULTRA قادر خواهد بود تا هرآنچه در تلویزیون خود مشاهده می‌نمایید را استریم نماید.