فلای تودی

اسکنر سه بعدی سونی اشیاء واقعی را وارد دنیای مجازی خواهد کرد!

کمپانی ژاپنی سونی مدت‌هاست که بر روی فناوری واقعیت مجازی کار می‌کند و با هدست پلی استیشن وی آر که نسخه دوم آن نیز به تازگی و در CES 2022 معرفی شد، موفقیت‌های خوبی کسب کرده است. سال گذشته هم این شرکت درخواست ثبت اختراع جدیدی را به دفتر ثبت اختراعات ارائه کرد که یک فناوری جدید برای اسکن کردن اشیاء واقعی و انتقال آن‌ها به دنیای واقعیت مجازی را تشریح می‌کرد.

حال، دفتر ثبت اختراعات از سونی خواسته تا درخواست خود را پس از ضمیمه کردن برخی مدارک دیگر و ارائه بعضی از جزئیات مورد نیاز،‌ دوباره ارسال کند و کمپانی ژاپنی نیز این کار را انجام داده است. بنابراین، به نظر می‌رسد سونی عزمی جدی برای پیشبرد این پروژه و به سرانجام رساندن آن دارد و برخلاف اغلب اختراعات ثبت شده، می‌توان انتظار به واقعیت بدل شدن آن در آینده‌ای نزدیک را داشت.

اسکنر سه بعدی سونی

با اینکه درخواست سونی برای ثبت اختراع هنوز به مرحله تأیید نرسیده اما مدارک ارائه شده کاملاً نشان می‌دهند که محصول نهایی یک اسکنر سه‌بعدی برای انتقال اشیاء واقعی به دنیای مجازی بوده یا حداقل باعث ترکیب هر چه بهتر واقعیت مجازی و دنیای واقعی خواهد شد. به کمک این فناوری کاربران قادر خواهند بود هر شیء‌ای را در هر اندازه‌ای اسکن کرده و وارد واقعیت مجازی کنند. در واقع، تنها لازمه‌ای که اسکنر دارد این است که بتواند به صورت 360 درجه به شیء مورد نظر دید داشته باشد و آن را از تمام زوایا اسکن کند.

در شرایطی که این روزها بحث واقعیت مجازی و متاورس بسیار داغ شده، به نظر می‌رسد این فناوری جدید سونی می‌تواند تحولی بزرگ در حوزه واقعیت مجازی ایجاد کرده و فاصله بین دنیای مجازی و واقعی را بسیار کمتر کند. نظر شما چیست؟

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها