سونی 5 مورد از بازی‌های پلی استیشن را برای اندروید و آی او اس عرضه خواهد کرد

5 مورد از بازی‌های پلی استیشن برای اندروید و آی او اس

گیمرهایی که دوست دارند بازی‌های پلی استیشن را همه جا همراه خود داشته باشند و بیرون از خانه نیز آن‌ها را انجام دهند، باید به سراغ کنسول‌ «پی اس ویتا» (PS Vita) و یا مدل قدیمی‌تر آن، یعنی «پی اس پی» (PSP) بروند. اما به نظر می‌رسد قرار است اوضاع تغییر کند، زیرا سونی اخیراً اعلام کرده که قصد دارد حداقل 5 عنوان مختلف از بازی‌های پلی استیشن را برای اجرا در پلتفرم‌های موبایل نظیر اندروید و آی او اس، آماده کند.

البته پیش از این نیز سونی به فکر انتقال بازی‌های پلی استیشن بر روی گوشی‌های موبایل افتاده بود. در سال 2011 این شرکت ژاپنی گوشی اکسپریا پلی (Xperia Play) را روانه بازار کرد (در آن زمان این گوشی تحت برند سونی اریکسون عرضه شده بود) که قادر به اجرای بازی‌های پلی استیشن بود. با اینکه این ایده سونی چندان موفق نبود اما در حال حاضر شرایط فرق کرده و می‌توان امیدوار بود که این بار سونی بتواند به موفقیت خوبی در این زمینه دست پیدا کند.

بازی‌های پلی استیشن بر روی گوشی‌های هوشمندسونی هنوز اعلام نکرده که دقیقاً چه عناوینی قرار است بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه شوند، اما می‌تواند حدس زد که در اولین مرحله، این شرکت به سراغ بازی‌های شناخته شده‌تر و خاطره انگیز خود برود تا بتواند گام اول را محکم بردارد. البته این نکته را نباید فراموش کرد که سونی در این عرصه رقبای بسیار قدرتمندی دارد که مطمئناً کار را بر این شرکت سخت خواهند کرد. از جمله مشهورترین رقبای آن هم می‌توان به کمپانی ژاپنی نینتندو اشاره کرد که به تازگی وارد عرصه گوشی‌های هوشمند شده و در واقع جزو رقبای سنتی سونی به حساب می‌آید.

باید منتظر ماند دید سونی چگونه این ایده جدید خود را عملی خواهد کرد و آیا این بار می‌تواند به توفیقی دست پیدا کند یا نه. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا انجام بازی‌های خاطره انگیز و قدیمی پلی استیشن بر روی گوشی‌های هوشمند می‌تواند ایده خوبی باشد؟ نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar