فلای تودی

ساندکلاد به زودی توسط اسپاتیفای خریداری می‌شود

دنیای پخش موسیقی آنلاین محبوبیت بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده و امروزه این تکنولوژی جانشین سی دی‌های فیزیکی شده است و رقابت در این زمینه طی دو سال آینده شدت یافته تا جاییکه شاهد ظهور مشکلات برای برخی نام‌های بزرگ بوده ایم. یکی از این کمپانی‌ها که اخیراً شکست خود Rdio بود، این کمپانی در سال 2010 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد اما در نوامبر 2015 مجبور به اعلام ورشکستگی شد.

به همین دلیل بسیاری از کمپانی‌ها برای مقابله با مشکلات مالی اقدام به هزینه‌ای کردن سرویس خود و دریافت پول از کاربران کردند و ساندکلاد نیز با رونمایی از SoundCloud Go در اوایل ماه مارچ امسال در این زمینه قدم گذاشت. با این حال متاسفانه این سرویس نتوانست به اندازه سایر سرویس‌های مشابه موفق باشد و پایین‌تر از حد انتظار این کمپانی عمل کرد.

از ماه جولای امسال شایعاتی به گوش می‌رسید که ساندکلاد به دنبال یک خریدار است تا سرویس خود را به او واگذار کند. اکنون به لطف گزارش جدیدی که Financial Times در این رابطه منتشر کرده، به نظر می‌رسد این شایعات بیشتر از آنچه که تصور می‌کردیم جدی‌اند و اسپاتیفای در حال مذاکرات پیشرفته برای خرید ساندکلاد در آینده‌ای نزدیک است.

زمانی که برای اولین بار شایعاتی مبنی بر فروش ساندکلاد منتشر شد، قیمت این معامله در حدود 1 میلیارد دلار برآورد شده بود. با وجود محبوبیتی که ساندکلاد دارد با این حال این مبلغ گزافی برای سرویس پخش آنلاینی است که زیر سایه اسپاتیفای، اپل موزیک و گوگل پلی موزیک قرار گرفته است. این سرویس دارای ویژگی منحصر به فردی است که به هر شخص اجازه آپلود قطعات خود را می‌دهد اما با در نظر گرفتن شکست سرویس SoundCloud Go تعجب بر انگیز نیست اگر ارزش کلی این کمپانی نسبت به چیزی که پیش از این ذکر شده بود کاهش محسوسی داشته باشد.

ساندکلاد هنوز درباره این گزارش اظهار نظر نکرده است اما به احتمال زیاد این معامله به زودی انجام شود. با این حال در حال حاضر نمی‌توان گفت اسپاتیفای با خرید ساندکلاد قصد دارد به چه شکل این کمپانی را اداره کند. آیا شاهد یکپارچگی بین دو سرویس اسپاتیفای و ساندکلاد خواهیم بود؟ یا اینکه اسپتیفای، ساندکلاد را از نظر مالی تأمین می‌کند تا همین روند کنونی خود را ادامه دهد؟ به طور کلی باید تا انتشار گزارش‌های بیشتر منتظر بمانیم.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها