آلبوم عکس: تصاویر نجومی برتر این هفته

در آلبوم عکس تصاویر نجومی برتر این هفته، می‌توانید به تماشای برترین جلوه‌ها از جهان هستی بنشینید. با دیجی رو همراه باشید.


بیشتر بخوانید:


Space Photos of the Week 01.28.17 1 - آلبوم عکس: تصاویر نجومی برتر این هفته

1- این کهکشان آشفته و کوچک، بستری برای شکل گیری ستاره‌ها است. با این حال، ستاره شناسان در چگونگی طبقه بندی کردن آن، اختلاف نظر دارند. در حالی که خصوصیات فیزیکی آن از یک کهکشان مارپیچی حکایت می‌کند، ظواهر آن بیشتر به یک ستاره‌ی دنباله دار می‌ماند، ویژگی که آن را بیشتر شبیه به یک کهکشان کوتوله‌ی غیر عادی می‌کند.


Space Photos of the Week 01.28.17 2 - آلبوم عکس: تصاویر نجومی برتر این هفته

2- این دهانه‌ی با عرض 43.5 کیلومتری (27 مایلی)، لایه‌های از جنس سنگی‌ای را در دشت‌های آتشفشانی کره‌ی مریخ به نمایش می‌کشد.


Space Photos of the Week 01.28.17 3 - آلبوم عکس: تصاویر نجومی برتر این هفته

3- این تصویر، کهکشان‌های با نیروی اشعه‌ی ایکس کم به رنگ قرمز، متوسط به رنگ سبز و زیاد به رنگ آبی را نشان می‌دهد، از جمله یک ابر نو اختر (به رنگ آبی در قسمت وسط پایین عکس) که با سرعت و به شکل غیر عادی‌ای در حال تغییر ظاهر می‌باشد.


Space Photos of the Week 01.28.17 4 - آلبوم عکس: تصاویر نجومی برتر این هفته

4- این تصویر از تتیس (Tethys)، قمر یخی بزرگ سیاره‌ی زحل، دهانه‌ی اودیسه (Odysseus) را به شکل یک دندانه در سمت چپ نشان می‌دهد.


Space Photos of the Week 01.28.17 5 - آلبوم عکس: تصاویر نجومی برتر این هفته

5- با مشاهده‌ی پنج کهکشان، ستاره شناسان قادر بودند تا سنجش مستقلی از ثابت هابل بیابند، اندازه گیری که نشان دهنده‌ی میزان گستردگی جهان هستی است.


Space Photos of the Week 01.28.17 6 - آلبوم عکس: تصاویر نجومی برتر این هفته

6- این نما از عرض جغرافیایی شمالی مشتری، لکه‌ی سرخ کوچک (Little Red Spot) را بر روی قسمت پایین سمت چپ این سیاره به نمایش می‌کشد. ستاره شناسان، این طوفان عظیم، سومین واچرخند بزرگ بیضی شکل به رنگ متمایل قرمز بر روی سیاره‌ی مشتری، را در 23 سال گذشته زیر نظر داشته‌اند.

منبع Wired

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar