تماشا کنید: ویدیوی گلچین ناسا از بزرگ‌ترین دستاوردهای نجومی سال 2016

ویدیوی «گلچین» جدید سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده‌ی آمریکا (National Aeronautics and Space Agency – به اختصار انگلیسی NASA – ناسا)، موسیقی آرامی دارد، اما دستاوردهای علمی پیشگامانه‌ی عظیمی را به نمایش می‌کشد.

بیشتر بخوانید:

مرکز پروازهای فضایی گودارد این سازمان (Goddard Space Flight Center)، به تازگی ویدیوی گلچین جدیدی را در کانال یوتیوب خود منتشر ساخته است که نمایشگر قابل توجه‌ترین تلاش‌های آنان در سال 2016 میلادی می‌باشد. این مرکز واقع شده در ایالت مریلند (Maryland) ایالات متحده‌ی آمریکا، بزرگ‌ترین سازمان این کشور است و متشکل از دانشمندان و مهندسانی می‌باشد که به منظور مطالعه‌ی کره‌ی خاکی حیات‌بخش ما، سیاره‌ی زمین، منظومه‌ی خورشیدی و جهان هستی، دست به ساخت فضاپیماها و مطالعه بر روی انواع فناوری‌های جدید می‌زنند.

تماشا کنید: ویدیوی گلچین ناسا از بزرگ‌ترین دستاوردهای نجومی سال 2016

در سال 2016، عملیات هابل (Hubble) به این دانشمندان کمک کرد تا دریابند که جهان پیش روی ما، نسبت به آن چه که در گذشته فکر می‌کردیم، 10 برابر کهکشان‌های بیشتری را در درون خود جای داده است. عملیات آیس بریج (IceBridge) مرکز پروازهای فضایی گودارد سازمان ناسا، میزان ذوب شدن یخ‌های قطب جنوب را برای هشتمین سال متوالی اندازه‌گیری کرد. به علاوه، این مرکز، نخستین مأموریت ایالات متحده‌ی آمریکا به منظور نمونه‌برداری از خرده سیاره در فضا را نیز آغاز نمود. می‌توانید با مراجعه به پیوند زیر در مورد سایر دستاوردهای مرکز پروازهای فضایی گودارد، اطلاعات بیشتری را کسب نمایید:

کلیک کنید

ویدیوی گلچین جدید مذکور را می‌توانید در پایین و از طریق کانال اختصاصی دیجی رو در آپارات به تماشا بنشینید.

منبع Mashable
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها