بلیط هواپیما

اسپیس ایکس اولین توریست را برای سفر به ماه می‌فرستد

کمپانی Space X آخرین برنامه‌ی خود که فرستادن یک مسافر خصوصی با استفاده از راکت بزرگ فالکون (BFR) به ماه می‌باشد را اعلام کرد. این راکت وسیله‌ای غول پیکر است که به طور خاص برای فرستادن انسان به فضا طراحی شده.

اسپیس ایکس بدون دادن اطلاعات بیشتری در مورد این توریست اسرار آمیز، از این خبر در توییتر پرده برداشت. اما قرار است به زودی در 17 سپتامبر اطلاعات بیشتری از این مسافر خوش شانس و این ماموریت بدست برسد.

این اولین باری نیست که این کمپانی سازنده‌ی فضاپیما چنین چیزی را اعلام کرده. در فوریه‌ی سال 2017 هم اسپیس ایکس اعلام کرد که با ۲  نفر قراردادی برای سفر به دور ماه در یکی دیگر از راکت‌های خود به امضا رسانده. اما آن موقع هم اسپیس ایکس نه از شرایط مالی حرفی زد و نه هویت آن دو نفر را فاش کرد. به خاطر همین هم نمی‌توان مطمئن بود ماموریت توریستی پیش روی BFR ربطی به خبر قبلی دارد یا خیر.

در این BFR می‌توانیم شاهد آخرین تغییرات آخر راکت باشیم و همانطور که خود ایلان ماسک نیز گفته، این مدل نسخه‌ی جدید BFR بود و احتمالا آخرین نسخه از آن خواهد بود.

اسپیس ایکس اولین توریست را برای سفر به ماه می‌فرستد

اسپیس ایکس در توییت بعدی‌ای نوشته: تنها 24 نفر در تاریخ به ماه رفته‌اند. هیچکس از آخرین ماموریت آپولو در سال 1972 به ماه سفر نکرده.

تا به حال فقط فضانوردان از ماه دیدن کرده‌اند بنابراین دیدن به فضا رفتن یک توریست برای اولین بار، خیلی هیجان انگیز خواهد بود.

منبع fossbytes
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها