خرید از ترندیول

تاریخ اولین سفر فضایی تفریحی اسپیس ایکس مشخص شد

اسپیس ایکس بعد از چند پروژه فضایی موفق و پرتاب کپسول به ایستگاه فضایی بین المللی، آماده است تا اولین مأموریت غیرنظامی خود با نام Inspiration4 را نیز طی هفته‌های آتی به مرحله اجرا بگذارد.

با تکمیل مراحل بازبینی، موشک، سیستم‌های زمینی و خدمه در حال آماده شدن برای پرتاب در روز چهارشنبه 15 سپتامبر (26 شهریور) هستند. این پرتاب قرار است ساعت 12 صبح به وقت جهانی (4:30 صبح به وقت ایران) انجام شود و موشک حامل فضانوردان از سکوی پرتاب 39A در مرکز فضایی کندی متعلق به ناسا، راهی فضا خواهد شد. البته، در صورتی که شرایط جوی مساعد نباشد، این پرتاب به روز 16 سپتامبر (27 شهریور) موکول خواهد شد.

اسپیس ایکس در بیانیه‌ای نوشته:

تیم‌هایی از اسپیس ایکس و Inspiration4 دیروز در مقر اسپیس ایکس در هاوتورن کالیفرنیا ملاقات کردند تا آمادگی موشک فالکون 9، فضاپیمای دراگون، سیستم‌های زمینی، تجهیزات نجات، آموزش خدمه و سایر عناصر کلیدی را ارزیابی کنند. Inspiration4 مأموریتی تاریخی و اولین سفر فضایی غیرنظامی به مدار زمین خواهد بود. پس از پایان بررسی‌ها، تیم‌ها به سمت پرتاب اصلی پیش خواهند رفت.

سفر فضایی تفریحی اسپیس ایکس

اسپیس ایکس همچنین اشاره کرده که خدمه Inspiration4 شش ماه گذشته را برای این مأموریت آموزش دیده‌اند. از جمله این آموزش‌ها می‌توان به تمرینات سانتریفیوژ و جاذبه صفر برای عادت دادن بدن خود به نیروهایی که تجربه خواهند کرد و همچنین شبیه‌سازی فضاپیمای دراگون برای یادگیری روند عملیات، اشاره کرد.

خدمه فضاپیمای دراگون حتی پس از قرار گرفتن در مدار زمین نیز قادر به تماشای آزادانه اطراف خود نخواهند بود و تنها می‌توانند از طریق پنجره شیشه‌ای فضاپیما زاویه دیدی محدود نسبت به محیط بیرون داشته باشند. همچنین، با وجود تفریحی بودن این مأموریت، قرار است یک سری آزمایش‌ها در رابطه با سلامت انسان در سفرهای فضایی انجام شود.

جارد ایزاکمن، فرمانده ماموریت Inspiration4 می‌گوید:

خدمه Inspiration4 مشتاق هستند تا از این ماموریت برای کمک به آینده‌ای بهتر برای کسانی که در سال‌ها و دهه‌های آتی به فضا خواهند رفت، استفاده کنند. در کل تاریخ بشر، تاکنون کمتر از 600 انسان به فضا رفته‌اند. ما مفتخریم که این پرواز بر سفرهای فضایی پس از ما تأثیرگذار خواهد بود و همه منتظرند ببینند این مأموریت چگونه می‌تواند آغاز دوران جدیدی را برای اکتشافات فضایی رقم بزند.

منبع digitaltrends
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها