سه فضانورد چینی با موفقیت وارد ایستگاه فضایی این کشور شدند

سه فضانورد چینی روز شنبه برای طولانی‌ترین اقامت فضایی این کشور راهی فضا شدند. این افراد به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی تازه تأسیس چین با نام تیانه (Tianhe) اقامت خواهند داشت و در این مدت چندین راهپیمایی فضایی را نیز انجام خواهند داد. این سه فضانورد، ژایی ژیگانگ و یئه گوانگفو و همچنین وانگ یاپینگ هستند و خانم وانگ اولین زنی است که پا به ایستگاه فضایی جدید چین می‌گذارد. با دیجی رو همراه باشید.

فضانوردان چینی

آژانس فضایی چین در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که فضانوردان این کشور در قالب ماموریت Shenzhou-13 راهی فضا می‌شوند و ژایی ژیگانگ فرماندهی آن‌ها را بر عهده دارد. این فضانوردان روز گذشته از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در بیابان گوبی در شمال غربی چین و با فضاپیمای Shenzhou-13 که توسط موشک Long March-2F حمل می‌شد، به فضا پرتاب شدند. به گزارش خبرگزاری دولتی شین‌هوآ، موشک حامل فضانوردان چینی روز شنبه 16 اکتبر، رأس ساعت 12:23 صبح به وقت پکن پرتاب شد.

خدمه در ساعت 6:56 صبح به وقت پکن به ایستگاه فضایی رسیدند و فضاپیمای آن‌ها به صورت کاملاً خودکار به ماژول اصلی ایستگاه فضایی متصل شد. این فضاپیما در کنار دو فضاپیمای باری دیگر در ایستگاه فضایی چین پهلو گرفت و سه فضانورد رأس ساعت 9:58 صبح به وقت پکن وارد ایستگاه شدند.

پرواز فضانوردان چینی

این سه فضانورد چینی در طول اقامت خود در ایستگاه فضایی کشورشان، فناوری‌های جدیدی را آزمایش خواهند کرد که در ساخت بقیه ایستگاه مانند یک بازوی رباتیک، به کار گرفته خواهند شد. آن‌ها قرار است در طول ماموریت خود دو یا سه راهپیمایی فضایی هم داشته باشند و خانم وانگ با شرکت در این راهپیمایی‌ها می‌تواند عنوان اولین زن فضانورد چین را به خود اختصاص دهد (فضانورد به معنای واقعی کلمه که اقدام به راهپیمایی در فضا کرده است).

منبع digitaltrends
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها