زمان بازگشت فضاپیمای اسپیس ایکس به زمین اعلام شد

ناسا قصد دارد فضانوردانی را که اخیراً توسط فضاپیمای Crew Dragon اسپیس ایکس به فضا پرتاب شده بودند، به زمین بازگرداند. بر این اساس، باب بهنکن و داگ هارلی در تاریخ 2 اوت (12 مرداد) سوار بر فضاپیمای خود در اقیانوس اطلس فرود خواهند آمد. عملیات فرود Crew Dragon و بازیابی فضانوردان، نتیجه نهایی ماموریت مشترک ناسا و اسپیس ایکس موسوم به Demo-2 خواهد بود؛ مأموریتی که طی آن برای اولین بار شرکت ایلان ماسک فضانورد به فضا پرتاب کرد.

فضاپیمانوردان اسپیس ایکس

آژانس فضایی ایالات متحده، ناسا، روز جمعه به خبرگزاری CNBC گفت:

ناسا در حال حاضر تصمیم دارد دو فضانورد خود، باب بهنکن و داگ هارلی را طی دو هفته آینده، سوار بر فضاپیمای Crew Dragon اسپیس ایکس به زمین بازگرداند.

به گفته كایل هیرینگ، مسئول روابط عمومی مرکز فضایی جانسون ناسا، این فضاپیما قرار است در تاریخ 2 اوت (12 مرداد) حدود ساعت 11:30 شب (به وقت ایران) در اقیانوس اطلس فرود بیاید.

فضاپیمای اسپیس ایکس

هیرینگ اشاره کرده که زمان دقیق حرکت فضانوردان از ایستگاه فضایی بین المللی به سمت زمین،‌ مشخص نیست اما طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، عملیات جداسازی فضاپیما از ایستگاه حدود ساعت 4:30 صبح (به وقت ایران) انجام خواهد شد. همچنین، ناسا به دقت پیش‌بینی‌های وضع هوا را رصد خواهد کرد تا محل دقیق فرود فضاپیما را محاسبه کند.

از آنجا که Demo-2 یک ماموریت آزمایشی بود، تنها دو فضانورد سوار فضاپیما شده بودند، اما برای مأموریت بعدی که Crew-1 نام گرفته و به عنوان اولین مأموریت عملیاتی اسپیس ایکس در نظر گرفته شده است، فضاپیمای  Crew Dragon شامل 4 سرنشین خواهد بود.

منبع cnbc
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.