استیون هاوکینگ می گوید هزار سال دیگر بشر منقرض می شود

استیون هاوکینگ را می توان یکی از باهوش ترین انسان های زنده در حال حاضر دانست و این یعنی زمانی که این شخص صحبت و یا سخنرانی می کند همه به او گوش می دهند و از حرف هایش می توان نتیجه های مختلف و زیادی گرفت. هفته ی پیش در طی سخنرانی که استیون در آکسفورد داشت گفت که بشر تنها هزار سال دیگر برای زنده ماندن فرصت دارد و تنها راه نجات نسل بشر سفر به دیگر سیارات و یافتن محلی قابل سکونت می باشد.

وی در این باره گفت:

من تصور نمی کنم که بشر بیش از هزار سال دیگر بتواند بر روی سیاره ی زمین زندگی کند زیرا این سیاره وضعیت بسیار شکننده و بدی را در سال های آینده خواهد داشت.

به همین دلیل من قصد دارم تا مردم را با فضا و سفرهای فضایی بیشتر آشنا کنم زیرا تنها راه نجات بشر سفر به فضا و یافتن سیاره ای است که بتوان بر روی آن زندگی کرد. این راه نجات به هیچ عنوان ساده نخواهد بود زیرا هم مشکلات تکنولوژیکی وجود دارد و هم زمانی. اگر در سیاره ی تازه یافت شده موجوداتی باشند چه خواهد شد؟ حال چه هوشمند و یا چه غیر هوشمند.

با توجه به این صحبت ها می توان نتیجه گرفت که باید توجه بیشتری به سفرهای فضایی و کشف سیارات قابل سکونت کرد زیرا نابودی زمین شاید بسیار نزدیک تر از آن چیزی باشد که انتظار می رود.

وی در ادامه می گوید:

من باور دارم که زندگی بر روی زمین روز به روز در حال بدتر شدن است و خطراتی که می تواند حیات بر روی این سیاره را تهدید کند به طرز غیر قابل باوری در حال افزایش می باشد. به نظر من سیاره ی زمین بوسیله ی یک فاجعه ی ناگهانی مانند انفجارهای هسته ای، ویروس های دستکاری شده توسط مهندسی ژنتیک و یا خطرات دیگر از بین خواهد رفت.

نسل بشر برای بقا راهی ندارد جز سفر کردن به فضا.

سخنان استیون هاوکینگ چه حقیقت داشته باشند و چه نداشته باشند مطمئنا سیاره ی زمین روزی از بین خواهد رفت. شاید دلیل تلاش های افرادی مانند ایلان ماسک برای سفر به فضا و یافتن خانه ای جدید همین باشد. در حال حاضر انسان ها باید با سعی و تلاش از سیاره ی زمین محافظت کنند زیرا کار دیگری از دست ما بر نمی آید.

نظر شما درباره ی این ادعا چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
محمد
3 سال قبل

این مرد نظراتش عالیه ولی نباید همه اتفاقات دنیارو سیستماتیک فرض کرد چون همیشه یچیزی هست که حسابش دست ما نیس