استیو وازنیک، بنیانگذار اپل هم فیسبوک را ترک خواهد کرد!

در طی جریاناتی که کمپانی فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا در این چند وقت اخیر بوجود آورده‌اند، جنبش DeleteFacebook# روز به روز گسترده‌تر و فراگیرتر می‌شود.

این هفته استیو وازنیک، بنیانگذار کمپانی اپل هم به جمع این کاربران ناراضی که اکانت‌شان را دیلیت کرده‌اند پیوست. وازنیک گفته که می‌خواهد فیسبوک را به دلیل نگرانی‌ به خاطر اطلاعات و حریم خصوصی‌اش ترک کند.

کاربران تمام جزئیات زندگی خود را در اختیار فیسبوک می‌گذارند… فیسبوک کلی از این موضوع و از راه تبلیغات پول به جیب می‌زند. تمام این سود به خاطر اطلاعات کاربران است و از آن هیچ چیزی به کاربران نمی‌رسد.

وازنیک گفته که ترجیح می‌دهد خسارت فیسبوک نداشتن را متحمل شود تا اینکه اطلاعات شخصی‌اش را در اختیار تبلیغ کنندگان قراردهد و همینطور اظهار کرده که در این زمینه عملکرد اپل بهتر از فیسبوک است:

اپل از محصولات خوبش پول در می‌آورد نه از شما.

این اعلامیه به دنبال رسوایی کمبریج آنالیتیکا در ماه مارس بود که باعث شد این کمپانی انگلیسی بدون در جریان بودن خود کاربران اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر فیسبوکی را به دست بیاورد.

وازنیک به جمع یک سری دیگر از مدیران اجرایی از جمله بنیانگذار واتس‌اپ، برایان اکتون که یکی از اولین کسانی بود که از هشتگ DeleteFacebook# حمایت کرد و همچنین ایلان ماسک که صفحات تسلا و اسپیس ایکس را از فیسبوک خود حذف کرده، پیوسته‌است. تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل هم از این قائده مستثنی نبوده و در مصاحبه‌ای حسابی از مارک زاکربرگ انتقاد کرد.

علاوه براین‌ها، سلبریتی‌های زیادی هم اکانت‌های فیسبوک خود را حذف کرده و به این رسوایی واکنش نشان داده‌اند.

در همین راستا مارک زاکربرگ مدیر عامل کمپانی فیسبوک هم خبر از یک سری تغییرات در این پلتفرم داده که ادعا می‌کند دسترسی تبلیغ کنندگان به اطلاعات کاربران را محدود می‌کند.

منبع mashable
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها